Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان خبرداد؛
محبوس ماندن در آسانسور معنایی نخواهد داشت

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان، پذیرش شده در پارک علم و فناوری خراسان، گفت: دستگاه شرکت ما دارای سامانه‌ای است که در هر شرایطی که آسانسور خراب و متوقف شد و افرادی در آن محبوس ماندند، تنها با فشردن یک کلید، به ارگان‌ها و کسانی که خدمات آسانسور را می‌دهند اطلاع رسانی می¬کند تا به آن‌ها سرویس دهد.

مسعود بزرگوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارک‌ علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان در زمینه هوشمندسازی و تکنولوژی‌ در زمینه IOT که به عنوان اینترنت اشیاء شناخته شده است، فعالیت می‌کند. طرح ما ایده‌ای جهت اتصال دستگاه‌های فیزیکی به شبکه، برای گرفتن، انتقال و انجام اقداماتی روی اطلاعات است که این اطلاعات با استفاده از سنسورهای تعبیه شده، پردازنده‌ها و سخت‌افزار ارتباط برقرار می‌کند.

وی افزود: طرح خدماتی شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان در حوزه آسانسور است. دستگاه ما دارای سامانه‌ای است که در هر شرایطی که آسانسور خراب، متوقف و افرادی در آن محبوس شدند، فقط با فشردن یک کلید، به ارگان‌ها و کسانی که خدمات آسانسور را می‌دهند اطلاع­رسانی می‌کند تا به آن‌ها سرویس دهد و این امر تا زمان نجات افراد ادامه دارد. در تلاش هستیم تا خدمات موثرتری را به این طرح اضافه کنیم.

بزرگوار ادامه داد: این طرح را حدود دو سال است که مطرح کرده‌ایم و تصمیم به اجرایی کردن آن داریم و تلاش خواهیم کرد این دستگاه را در سراسر ایران و حتی خارج از ایران گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان درخصوص مزیت این طرح گفت: این دستگاه دارای سامانه است، در صورتی که آسانسورها فاقد چنین سامانه‌ای هستند، یعنی؛ آسانسورها طوری طراحی شده‌اندکه فردی که در آسانسور محبوس می‌شود، فقط می‌تواند با شماره‌ای که داخل آسانسور گذاشته شده تماس بگیرد یا کلیدی را فشار دهد، که بعد از آن پیامکی مبنی بر خرابی آسانسور به شخص متصدی فرستاده شود، که ممکن است آن فرد در دسترس باشد یا خیر. در حال حاضر مشکلات این چنینی وجود دارد.

وی ادامه داد: دستگاه ساخت شرکت نوآوران الکترونیک هوشمند ایرانیان قادر است اطلاعات را ثبت کند و هوشمندانه در تمام مدت در حال پیگیری افرادمحبوس شده است و تا زمانی‌که فرد نجات پیدا نکند همچنان در حال اخطار و پیگیری است.

بزرگوار با اشاره به اینکه نصب این دستگاه بر روی آسانسور آسان است، بیان کرد: این دستگاه در اندازه 20*20 می باشد و به هر قسمتی از آسانسور متصل می‌شود. دستگاه به صورت خودکار رجیستر و آماده به کار خواهدشد. پیش‌بینی می‌کنیم که این دستگاه‌ها را با هزینه حدود دو‌میلیون تومان، تا سه ماه آینده وارد بازار کنیم.

وی در زمینه حمایت‌های پارک علم ‌و فناوری خراسان نیز افزود: هر شرکت و مجموعه نوپا نیازمند حمایت‌های دولتی و حاکمیتی است تا بتواند با سایر شرکت‌های رقیب که سال‌ها قدمت دارند و دارای توانمندی‌های مالی و تجربه هستند رقابت کند. ما نیز به امید بهره‌مندی از حمایت‌ها و کمک ها، متقاضی ورود به پارک شده‌ایم و امیدواریم پارک علم‌ و فناوری خراسان در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.