Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت‌ نوین‌ کامپوزیت‌ صدرا:
ظرفیت خط تولید شرکت را دو برابر افزایش دادیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت‌ نوین‌ کامپوزیت‌ صدرا عضو مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان گفت: شرکت مهندسی نوین کامپوزیت صدرا فعالیت خود را در سال ۹۴ آغاز کرد. این شرکت با توجه به میزان تقاضای صنایع مختلف داخلی از فرآورده‌های کامپوزیتی و جایگاه ویژه این محصولات در صنایع مختلف که شامل رشته‌پیچی، پالتروژن، لایه‌گذاری ‌دستی، ترمیم خطوط انتقال، عایق حرارتی، محافظت از سطوح مختلف صنعتی و… می باشد، تولیدات متنوع خود در این امر را افزایش داده است.

ستاره مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: این شرکت در خصوص مشاوره، طراحی و اجرای پروژه‌های تولیدی نیز فعالیت‌های خود را گسترش داده است، به‌گونه‌ای که هم اکنون توانایی تأمین مواد اولیه پیشرفته‌ی هوا و فضا و صنایع مختلف را نیز دارد. همچنین محصولات شرکت در زمینه ‌خوردگی در صنایع پترو‌شیمی، نفت و لوله‌های فلزی کاربرد دارد.

مدیرعامل شرکت‌ نوین‌ کامپوزیت‌ صدرا بیان کرد: نمونه‌ای از محصولات ما عبارت است از لوله و اتصالات کامپوزیتی، که این محصول جهت انتقال سیال با خواص اسید و باز بسیار شدید در شرایط دمایی بالا کاربرد دارد.

محصول دیگر این شرکت چسب اپوکسی است که ویژگی‌های آن شامل اتصال کامپوزیت به فلز جهت کاربردهای خاص نظامی و هوا و فضا، عدم نیاز به آماده‌سازی سطح، اتصال بر سطوح خیس و روغنی، امکان پخت در زیر آب، مقاومت شیمیایی بسیار بالا علی الخصوص در محیط‌های نفتی و قابلیت کاربرد در دمای بالا را دارد.

‌ مالکی ادامه داد: نمونه دیگری از فعالیت شرکت ‌‌نوین‌ کامپوزیت‌ صدرا در زمینه طراحی عایق مناسب با توجه به شرایط کاری و دما، نمونه‌سازی، تحلیل نرم‌افزاری و تولید انبوه است.

وی ادامه داد: شرکت دارای حدود ۳۵ نفر پرسنل است. بیشتر مشتریان ما صنایع پتروشیمی، نفت و گاز هستند و محصولاتی هم به کشور عراق صادر کرده ایم؛ پارک علم ‌و فناوری خراسان حمایت‌های فراوانی به ما کرده و در سال ۹۵ توانستیم مجوز دانش‌بنیان را برای محصولات خود کسب کنیم.

مدیرعامل شرکت‌ نوین‌ کامپوزیت‌ صدرا گفت: در سال گذشته ظرفیت خط تولید شرکت را به بیش از دو برابر افزایش دادیم. در سال جدید برای ایجاد مجموعه جدید و بزرگ‌تر قرارداد‌هایی بسته‌ایم و قصد داریم محصولات بیشتری را به خط تولید اضافه کنیم. همچنین توانستیم آزمایشگاه مجهزتر و بزرگ‌تری را راه‌اندازی کنیم.