Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

عضو هیات اجرائی مجتمع سنگ آهن سنگان:
شرایط تحریم، باعث رشدروزافزون شرکت‌های دانش‌بنیان است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


عضو هیات اجرائی مجتمع سنگ آهن سنگان در حاشیه بازدید از شرکت پیمان خطوط شرق گفت: در شرایط تحریم، اتکای کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان است و هرکجا با کمبود تجهیزات، دچار مشکل ‌شویم، می توان از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از شرکت پیمان خطوط شرق، دکتر سعدلو عضو هیات اجرائی مجتمع سنگ آهن سنگان در روز سه شنبه 24 تیر ماه سال جاری از شرکت پیمان خطوط شرق بازدید کرد و با بیان اینکه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند در کاهش وابستگی کشور به واردات موثر باشد، اظهار کرد: تلاش‌های بسیاری در زمینه تولید مواد اولیه و زیرساختی در کشور انجام می‌شود و با توجه به این امر، چنانچه شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از تکنولوژی های جدید بتوانند به کاهش واردات کمک کنند، پیشرفت موثری در کاهش وابستگی کشور به ارز اتفاق می افتد.
وی با ابراز خرسندی از موفقیت های اخذ شده شرکت پیمان خطوط شرق افزود: طی چند سال گذشته، توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان  موفقیت چشمگیری داشته و جای بسی خرسندی است که شاهد رشد توانمندی و فعالیت این شرکت‌ها باشیم.
وی با اشاره به اهمیت دپارتمان تحقیق و توسعه (R&D) درخصوص برنامه ریزی های دقیق تحقیقاتی کارشناسان گفت: ساخت تجهیزات زیرساختی در کشور موفقیت بزرگی است که می تواند کشور را در تامین تجهیزات، بی نیاز از بیگانگان نماید و در نتیجه کشور را به سوی خودکفایی سوق دهد.
دکتر سعدلو افزود: هم اکنون در کشور، ۴۳ پارک علم و فناوری با ظرفیت‌های مختلف و توان و ظرفیت علمی و نیروی انسانی متفاوت از هم، در مسیر توسعه کشور همسو و همگام هستند که فعالیت شرکت پیمان خطوط شرق، تاییدیه ای از این تلاش و توانمندی ها است.
عضو هیات اجرائی مجتمع سنگ آهن سنگان در پایان ضمن تقدیر از دکتر سید مهدی مدنی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیمان خطوط شرق و کارکنان بخش ساخت و تولید، اظهار کرد: تولید علم به ثروت کار بسیار سخت و دشواری است و چنانچه حمایت از شرکت های دانش بنیان صورت گیرد، می‌توان ایده‌ها را پرورش داد و در نهایت تبدیل به محصول کرد و نیازهای کشور را با اتکاء به دانش ایرانی، به علم روز دنیا تبدیل کرد.