Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرکل گمرک استان از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های آن بازدید کرد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرکل گمرک استان خراسان رضوی در روز شنبه ۲۸ تیر ماه سال جاری، ضمن بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش بنیان احیا درمان پیشرفته و کاوش صنعت توس، درخصوص مسائل و چالش های گمرکی شرکت ها، به گفت وگو نشست.

به گزارش روبط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر امید جهان­خواه، مدیرکل گمرک استان خراسان رضوی به اتفاق مشاور ایشان در حوزه امور گمرکی، از شرکت­های احیا درمان و کاوش صنعت توس بازدید کردند و در جلسه ای که با حضور مسوولان پارک علم و فناوری خراسان و نمایندگان شرکت­های فناور و دانش بنیان برگزار شد،شرکت ها مسائل و مشکلات خود در زمینه گمرک و صادرات داشتند را بیان کردند.

جهان­خواه مدیرکل گمرک استان خراسان رضوی درخصوص چالش­ها و مشکلات گمرکی و صادرات شرکت ها گفت: موارد و مسئله­های مطرح شده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. همچنین شرکت ها می توانند از ظرفیت های موجود در قوانین گمرکی جهت تسهیل کارها بهره گیرند.

دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان، ضمن اشاره به شعار پارک با عنوان "از طلوع ایده تا فتح بازار"، به بیان شرایط و ضوابط استقرار شرکت­ها در پارک پرداخت و اظهار کرد: این ایده­ها باید به گونه­ای باشند که حداقل سطح فناوری را داشته باشند.

مهندس ایمان شریعتی، سرپرست مرکز توسعه کسب و کار پارک علم و فناوری خراسان گفت: خواسته اصلی اکثر شرکت­ها، بحث گمرک است و با توجه به اینکه اکثر شرکت­های فناور پارک با این مسائل مواجهند، خواستار اقدامات و برنامه­ریزی­های لازم در این خصوص هستیم و در تلاشیم تا مبحث جدیدی را در حوزه توسعه صادرات و تولید محصولات داشته باشیم.

         در ادامه مهندس اکبر امینی، معاون پشتیبانی فناوری پارک خراسان، با درخواست تشکیل کارگروه مشترک و جلسات کارشناسی در این زمینه، گفت: با توجه به پیشرفت شرکت­ها و رسیدن به مرحله ظرفیت برای صادرات، بررسی مسائل و چالش­­هایی که در این زمینه وجود دارد، امری مهم است.

وی همچنین درخواست آموزش به شرکت­ها در زمینه صادرات را بیان و اظهار کرد: شاید برخی از مشکلات شرکت ها، ناشی از ناآگاهی آنان در این زمینه باشد.

در پایان فرامرزی، مشاور امور گمرکی استان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجموعه­ای که اکثرا دارای نیروهای جوان و باانگیزه هستند، درخصوص کمک به رفع مشکلات این شرکت ها اعلام آمادگی کرد و گفت: مسائل را بررسی می­کنیم و در صورت نیاز، راه برون رفتی برای آنان تعریف می­کنیم.