Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رویداد «همراهانه» با کمک های داوطلبانه اهالی نوآوری برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رویداد «همراهانه» با هدف حل مشکلات استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور، در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ رویداد «همراهانه» با هدف حل مشکلات استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور، با کمک های داوطلبانه اهالی نوآوری، عصر پنجشنبه 26 تیرماه سال جاری در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

این رویداد که در قالب مسئولیت‌ اجتماعی بازیگران زیست‌بوم نوآوری طراحی شده است، با استقبال اهالی نوآوری در سراسر کشور روبرو شد. پیش تر، با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، تیم برگزاری رویداد تصمیم گرفت تا جلسات مشاوره را در فضای آنلاین برگزار کند؛ تصمیمی که 100 درخواست مشاوره از 11 استان کشور را روانه دبیرخانه رویداد کرد.

همراهانه از دو بخش «میز مشاوره» و «میز خدمت» تشکیل شده تا کسب‌وکارها را در حل مشکلاتشان راهنمایی نماید. در اولین نوبت همراهانه، 19 مشاور شناخته‌شده کشور حضور داشتند که به 50 کسب و کار پذیرش‌ شده در این بخش، مشاوره دادند؛ حوزه‌های مشاوره ابعاد مختلف کسب‌وکار را در برمی‌گرفت؛ از قبیل ارزیابی ایده، طراحی مدل و مدیریت کسب و کار، جذب سرمایه و تامین مالی، قیمت گذاری، فروش و مدل های درآمدی و... .

در میز خدمت نیز خدماتی معادل 5.000.000.000 ریال در انتظار شرکت‌کنندگان رویداد بود تا نیازهای آنان را به صورت داوطلبانه و کاملاً رایگان برآورده سازد. مسیریاب نشان، مشهد هاست، سامانه حقوقی دادپرداز، رشدانا، ویدابیا، فناپ، نرم‌افزاری آموت، پنکیک و پادیوم خدمت‌دهندگان اولین همراهانه بودند و خدمات متنوعی از قبیل خدمات حقوقی، دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، زیرساخت‌های نرم‌افزاری و... را به شرکت‌کنندگان ارائه کردند.

به جهت برگزاری شایسته همراهانه، برندهای مطرحی نظیر آخرین خبر، راه پرداخت، اسکای‌روم، اکوموتیو، همفکر مشهد، رشدانا و آی‌چیزها نیز در جمع حامیان رویداد به چشم می‌خوردند.

یکی از ویژگی‌های ممتاز همراهانه، بهره‌گیری از تسهیلگران است؛ چهره‌های فعال اکوسیستم نوآوری که تیم برگزاری رویداد را در فرآیند ارزیابی، انتخاب مشاور و خدمت متناسب و همچنین، حفظ ارتباط رویداد با شرکت‌کنندگان همراهی می‌کنند. در اولین نوبت از همراهانه، 16 تسهیلگر از سه استان کشور مشارکت داشتند.

گفتنی است رویداد «همراهانه» به همت پارک علم و فناوری خراسان، شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی، شتاب‌دهنده تریگ‌آپ و همراهی برخی از مجموعه‌های اثرگذار در اکوسیستم نوآوری طراحی شده است. دومین نوبت از رویداد همراهانه، 26 شهریور ماه برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، کافی است به سایت www.Hamrahaneh.ir مراجعه کنید.