Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معاون توسعه پارک خراسان، از توانمندی های علمی و پژوهشی تربت حیدریه بازدید کرد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


معاون توسعه و مدیریت منابع پارک علم و فناوری خراسان با همراهی مدیر مرکز رشد فناوری تربت حیدریه و مسئول روابط عمومی این پارک، روز دوشنبه ۶ مرداد ماه سال جاری، از ظرفیت های علمی و پژوهشی شهرستان تربت حیدریه که به همت خیرین بخش خصوصی این شهرستان توسعه یافته است، بازدید کرد و همت خیرین بخش خصوصی را در توسعه و تجاری سازی دانش و فناوری، الگویی موفق دانست.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ مهدی مروی معاون توسعه و مدیریت منابع پارک علم و فناوری خراسان با همراهی مهندس مسعود جمشیدیان مدیر مرکز رشد فناوری تربت حیدریه و مهندس فریده برقی مسئول روابط عمومی این پارک، از ساختمان نوآوری و توسعه فناری، مجتمع توسعه فناوری گیاهان دارویی داروگیا، پایلوت پلنت صنعت زعفران و ... که با همت و همکاری پارک علم و فناوری خراسان و خیرین بخش خصوصی تربت حیدریه توسعه یافته اند، بازدید کرد.

وی از شرکت های ایده پردازان کاوشگر پارس نوین، ساتر صنعت الکترونیک باراد، صنایع حفاظتی نورون و کارگاه تخصصی الکترونیک یادبود دکتر محمد اسماعیل زاده بازدید کرد که از جمله شرکت های مستقر در ساختمان نوآوری و توسعه فناوری پارک علم و فناوری خراسان در شهرستان تربت حیدریه می باشند.

مروی همچنین از مجتمع توسعه فناوری گیاهان دارویی داروگیا که به همت دکتر اسماعیل زاده، خیر این شهرستان در حال تجهیز و بهره برداری است، بازدید کرد. این مجتمع به منظور حمایت از استارتاپ ها و شرکت ها در حوزه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در حال توسعه می باشد.

بازدید از پایلوت پلنت صنعت زعفران پارک خراسان و گپ و گفت با شرکت ژینوگستر رایان توس و زافیران در حوزه تولید کاغذ از گلبرگ زعفران از دیگر برنامه های این بازدید بود.

شایان ذکر است در پایان از باغ وقف شده خیرین بخش خصوصی به منظور کشت و پژوهش درخصوص گیاهان دارویی، بازدید صورت گرفت.

مهدی مروی با ابراز خرسندی از تلاش و پشتکار فراوان و همت والای خیرین بخش خصوصی در نمود واقعی وقف علم و فناوری، برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون کرد.