Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛
۳۰ واحد جدید در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت/ افزایش۵۰ هکتار به فضای پارک خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هدف‌ ما این است که خراسان رضوی را به عنوان دومین استان دانش‌بنیان کشور بعد از تهران معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان علی‌رسولیان، صبح چهارشنبه 8 مرداد ۱۳۹۹ از پروژه در حال احداث پایلوت های فناوری پارک علم و فناوری خراسانُ شرکت دانش بنیان کاوش صنعت توس، شرکت دانش بنیان طاها قالب توس و آزمایشگاه دیسپاچینگ شرکت دانش بنیان بهپویان بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درخصوص بررسی نحوه و سطح افتتاح پروژه‌های شرکت‌های پارک‌علم ‌و فناوری خراسان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ های ما در استان خراسان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های فناور و توسعه این شرکت‌ها است. هدف‌ ما این است که خراسان رضوی را به عنوان دومین استان دانش‌بنیان کشور بعد از تهران معرفی کنیم.

وی افزود: امروز در پارک علم‌وفناوری خراسان شاهد حضور شرکت‌هایی بودیم که در طراحی و تولید مبدل‌های حرارتی، تولید پمپ‌های پیشرفته بابرد بالا و سیستم‌های مدیریت در حوزه‌های برق،آب و گاز منحصر به فرد عمل کرده بودند. همچنین در بخش پزشکی با تولید سی‌تی‌اسکن  و ونتیلاتور در این شرایط بحران نیاز جامعه پزشکی را برطرف کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: مجموعه تولیدات، طرح‌ها و فناوری‌هایی که در پارک علم‌وفناوری خراسان وجود دارد بسیار عالی است و به همان نسبت ایده‌های ‌جدید و تقاضاهای بیشتری به دنبال خواهد داشت. دولت باید در کنار آن‌ها باشد و شرایط را برای بهتر شدن فعالیت آن‌ها فراهم کند.

رسولیان ادامه داد: یکی از کارهای خوب پارک مشارکت با بخش خصوصی و ایجاد فضاهایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است و همچنین به کارگیری افراد توانمند و صاحب علم که می‌توانند وارد تجاری‌سازی و تولید محصول شوند.

 

در پارک علم و فناوری خراسان ۳۰ واحد در حال احداث می باشد و قرار است در اختیار شرکت‌ها قرار گیرد

وی ادامه داد: پارک خراسان فضاهایی در حدود ۳۰ واحد را در دست احداث دارد. این فضاها با متراژ ۱۷۰تا ۲۰۰متر با تمام امکانات در اختیار شرکت‌ها گذاشته خواهد شد. در ادامه کار قصد داریم این فضاها را افزایش دهیم و تلاش خواهیم کرد به فضای پارک حدود ۵۰ هکتار اضافه کنیم که این افزایش فضا در کنار خود پارک، سایر مناطق استان و در بخش‌های مختلف خواهد بود که این امر منحر به ورود بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.

 

۴۵شرکت دانش‌بنیان به دنبال فضا برای استقرار هستند

رسولیان خاطرنشان کرد: در بررسی انجام شده متوجه شدیم که حدود ۴۵ شرکت دانش‌بنیان به دنبال زمین و فضا هستند، البته فضاهایی که متناسب با شرکت و نزدیک به مراکز علمی، دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی باشد.

فراهم کردن فضا برای آن‌ها جزو برنامه‌های ما خواهد بود. در استان واحدهای صنعتی بزرگی وجود دارد مانند واحدهای فولادی، معدن و صنایع معدنی که این‌ واحدها نیازمند خدمات دانش‌بنیان هستند، زیرا قطعات آن‌ها باید خارج از کشور و یا سایر استان‌های دیگر تامین‌شود. از جمله کارهایی که به دنبال آن هستیم این است که ارتباط بیشتری بین شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای صنعتی، پالایشگاها، نیروگاه‌‌ها و ... برقرار کنیم.

وی درخصوص توسعه سرمایه‌گذاری افزود: پروژه‌های سرمایه‌گذاری بزرگی در حوزه دانش‌بنیان وجود دارد و تامین مالی این پروژه‌ها جزو مواردی است که باید پیگیری شود. همچنین فرصتی در بورس ایجاد شده است که بتوانیم صندوق سرمایه‌گذاری بورس را در استان ایجاد کنیم و این امر در حال اجرا است.