Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان:
توان افزایش دو برابری تامین فضا و امکانات برای شرکت‌‌ها

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان درحاشیه بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از شرکت های پارک علم‌وفناوری خراسان اظهار کرد: پارک توان افزایش دو برابری برای تامین درخواست شرکت‌ها درخصوص ایجاد فضاها و امکانات برای آن‌ها را دارد.

وی با بیان اینکه «در پارک علم ‌و فناوری خراسان حدود ۳۵۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور وجود دارد» افزود: اگر بتوانیم این فضاها را از طریق نهادهای دولتی دیگر در اختیار شرکت‌ها بگذاریم و با ارتباطی که با دانشگاه‌ها و مراکز رشد داریم، می‌توانیم تعدادشرکت‌ها را نیز افزایش دهیم.

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان تاکید کرد: در استان اتفاقات خوبی با حمایت مسوولان و به ویژه خود شرکت‌های دانش‌بنیان در حال شکل‌گیری است. مزیت قانونی پارک این است که می‌تواند فضاها را به بخش خصوصی اجاره دهد و از آن طرف فضاهایی از بخش دولتی دیگر را اجاره بگیرد.

 رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان خاطرنشان کرد: در مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای نزدیک به ۱۵۰۰ مترمربع فضا در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها قرار خواهد گرفت که مدیریت آن‌ها را به خود شرکت‌‌ها و شتاب‌دهنده‌ها داده می‌شود. پارک در این بین نقش واسطه‌گری خواهد داشت. بر همین اساس در تربت‌حیدریه نیز این امر اجرا شده است.

 

قنبری با اشاره به اینکه هر چه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را بیشتر کنیم به نوعی مسائل کشور بیشتر حل خواهد شد، ادامه داد: افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان یعنی حل بیشتر مسائل کشور با روش‌های علمی که توسط نخبگان انجام خواهد شد. ارزش افزوده‌ای که در این راستا تولید می‌شود ماندگاری نخبگان در کشور و همچنین کاهش هزینه‌های مصرفی و اینکه «ما می‌توانیم را به باور می‌رسانیم» را به دنبال دارد.