Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: باتوجه‌به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ثروت در شرایط تحریم کشور، بانک‌ها موظف‌اند در حمایت از این شرکت‌ها نقش مؤثری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان به نقل از شهرارانیوز، دکتر حمید صفایی نیکو در حاشیه بازدید از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و سال جهش تولید، باتوجه‌به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان تولید ثروت می‌کنند و در این شرایط تحریمی به‌نوعی کالا‌هایی را تولید می‌کنند که زیرساخت بخش تولید است، بر همین اساس بانک وظیفه خود می‌داند در این شرایط حتما کمک شایان توجهی داشته باشد.

وی ادامه داد: در ۳ سال گذشته بانک ملی کمک‌های بسیار خوبی به این بخش کرده است و آمادگی داریم باتوجه‌به ظرفیت استان از این به بعد هم این همکاری را بیشتر کنیم.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه در استان، پارک علم و فناوری به‌عنوان بنیه‌ای قوی در کار‌های زیربنایی و دانش‌بنیان است که حتی منجر به تولید انبوه این شرکت‌ها هم شده است.

وی با بیان اینکه ما به‌عنوان متولی می‌توانیم پلی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید انبوه آن‌ها در صورت تقاضا باشیم، افزود: در بحث حمایت، شرکت‌ها ۲ بخش می‌شوند. شرکت‌هایی که توان مالی خوب دارند و از رشد مناسبی برخوردارند و درحال حرکت به سمت تولید انبوه هستند. ما به این‌ها کمک می‌کنیم تا با تأمین منابعی که در اختیارشان قرار می‌دهیم به رشد مطمئن برسند.

وی اضافه کرد: به‌طبع از شرکت‌هایی که نوبنیان هستند و به تأمین مالی نیاز دارند تا در حرفه خود جا بیفتند و به شرکت‌های توانمند تبدیل شوندهم باید حمایت شود. ما هم آمادگی داریم به این‌گونه شرکت‌ها کمک کنیم.