Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد:
فناوری قابل ارائه شرکت های پارک علم و فناوری خراسان، فراتر از مرزهای داخلی است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مهندس منبتی، مدیر عامل پالایشگاه خانگیران، ضمن بازدید از شرکت های طاها قالب توس و بهپویان امین منتظر، از آخرین دستاوردهای این شرکت ها در حوزه های تصفیه پساب و سامانه یکپارچه پایش و مدیریت هوشمند فرآیندی دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد انرژی، در این بازدید که با حضور منبتی، مدیرعامل پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و نیک پرست، مدیر مرکز نوآوری پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، به اتفاق رئیس پارک علم و فناوری خراسان انجام شد، از محل شرکت طاها قالب توس مستقر در پارک خراسان، به عنوان شرکت ارائه دهنده راهکار در تصفیه پساب صنعتی بازدید به عمل آمد.
سیستم آب شیرین کن تقطیری غشایی پیشنهادی این شرکت، به جهت ارائه ویژگی هایی از جمله افت فشار کم و نیاز حرارتی پایین در حذف یون از آب، دارای مزیت منحصر به فردی نسبت به سایر فناوری های مشابه بوده که این کاربرد، این تکنولوژی را اقتصادی می نماید. شرکت طاها قالب توس در سالیان اخیر با اقبال جدی تر نسبت به حوزه های تحقیق و توسعه، ورود به حوزه های جدید مرتبط با صنایع مبدل حرارتی را در دستور کار خود قرار داده است. 

شرکت بهپویان امین منتظر نیز به عنوان ارائه دهنده سیستم یکپارچه پایش و مدیریت هوشمند فرآیندی، از دیگر دستور کارهای این بازدید بود. این سیستم یکپارچه علاوه بر امکان پایش مستقیم تمامی حوزه های فرآیندی و تعیین شاخص های کلیدی و همچنین پیش بینی این پارامترها، امکان مانیتورینگ یکپارچه سیستم را در سطح اجرایی و تصمیم سازی مدیریتی را امکان پذیر می نماید.