Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

توسط شرکت دانش بنیان صنعت پروژه توس انجام گرفت؛
تست عملکرد سایلنسر ونت

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


تست عملکرد یکی از سایلنسرهای ونت بخار پتروشیمی سلمان فارسی که طراحی و ساخت آن توسط شرکت دانش بنیان صنعت پروژه توس انجام گرفته است، انجام شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از شرکت صنعت پروژه توس؛ تست عملکرد یکی از سایلنسرهای ونت بخار پتروشیمی سلمان فارسی که طراحی و ساخت آن توسط شرکت دانش بنیان صنعت پروژه توس انجام گرفته است، در روز یکشنبه مورخ 19/5/99 در حضور مهندس مهرآسا مدیر واحد مکانیک پتروشیمی سلمان فارسی، مهندس علوی بازرس شرکت تکینکو و مهندس ذاکریان مدیر مرکز رشد انرژی پارک علم وفناوری خراسان در آزمایشگاه نوفه جریانی شرکت صنعت پروژه توس انجام شد.

در این تست، گاز نیتروژن از دو مخزن 4000 لیتری که در فشار 20 بار ذخیره شده در دو حالت بدون سایلنسر و با سایلنسر به محیط تخلیه می­شود. در حالت بدون سایلنسر صدا 121 و حالت با سایلنسر صدا به 85 دسیبل کاهش یافت که نشان دهنده صحت عملکرد سایلنسر مطابق اسناد فنی طراحی و دیتاشیت آن می­باشد.

سایلنسر تست شده 1.5 متر قطر و 4 متر طول دارد و نازل ورودی آن 8 اینچ است. این سایلنسر یکی از چهار سایلنسری است که به سفارش پتروشیمی سلمان فارسی ساخته شده است. مشاور پتروشیمی سلمان فارسی شرکت طراحی مهندسی  PIDEC، بزرگترین مشاور و طراح پتروشیمی در کشور است که طراحی پتروشیمی سلمان را به عهده گرفته است.  پیش­بینی شده پتروشیمی سلمان فارسی در سال 1401 در بندر ماهشهر به بهره بردای برسد.