Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس مرکز رشد و فناوری نیشابور گفت: بومی سازی محصولات تولیدی از مهم ترین هدف های این مرکز است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل پارک علم و فناوری خراسان مهندس شریعتی هدف اصلی فعالیت های مرکز رشد نیشابور را بومی سازی اتوماسیون صنعتی، دامپروری، کشاورزی و مکانیک دانست.

وی افزود: مرکز رشد نیشابور به سمت و سوی پاسخگویی به تقاضاها و نیازهای مردم بومی پیش می رود.

رییس مرکز رشد نیشابور با بیان اینکه نمایشگاه پژوهش و فناوری می تواند با مشارکت بخش خصوصی انجام شود، گفت: در اینگونه نمایشگاه ها باید بتوان بیشتر از توان شرکت های خصوصی و دانشگاه ها بهره برد.

وی رسالت مهم مرکز رشد را توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری دانست و گفت: ما در تلاشیم فاصله بین صنعت و فناوری را کاهش دهیم و بتوانیم بیشترین همکاری را با بخش خصوصی، دولتی و دانشگاهی داشته باشیم.

مهندس شریعتی آخرین دستاوردهای مرکز رشد نیشابور را در حوزه های صنعت، دامپروری، کشاورزی و مکانیک نام برد و تصریح کرد: شرکت پارس پویا کنترل بینالود در بحث سامانه های هوشمند کنترل مخازن و اتوماسیون موفق بوده و از بازاریابی هوشمند به زودی بهره برداری خواهد کرد.

رییس مرکز فناوری رشد نیشابور در ادامه گفت: در حوزه دامپروری شرکت آریا دام بینالود موفق به ساخت دامداری با شرایط کنترل شده دام برای وضع حمل شده است و در حوزه صنایع روشنایی لامپ های LED دانش پژوهان این مرکز توانسته بازار خود را داشته باشد.

وی از موفقیت های دیگر این مرکز در زمینه های ماشین سازی و مکانیک و تجهیزات آزمایشگاهی نام برد که این تجهیزات آزمایشگاهی تنها  با 20 درصد قیمت اصلی تولید می شود.

مهندس شریعتی گفت: تمام توان خود را به کار می بریم که بتوانیم در آینده به صورت تخصصی تر شرکت ها را جذب و پذیرش داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید بتوان کیفیت شرکت های تحت پوشش مرکز رشد پارک علم و فناوری را افزایش دهیم.