Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: مدیریت بحران در کشور نیاز به نگاه علمی دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر علم الهدایی در نشست خبری که روز دوشنبه 28 دی ماه برگزارشد درزمینه همکاری پارک علم و فناوری خراسان با مدیریت بحران استان گفت: مدیریت بحران در جامعه امری ضروری است و امیدواریم با کمک شرکت های فناور پارک خراسان در این زمینه مفید واقع شویم.

وی در ادامه گفت: ماموریت پارک خراسان حمایت از ایده ها در زمینه های مختلف و تجاری سازی آنهاست و این ظرفیت نیز وجود دارد که بتوانیم مرکز رشد تخصصی در زمینه بحران در استان ایجاد کنیم.

سرهنگ نجفی رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان نیزکه در این جلسه حضور داشت افزود: تاکنون نیزدر استان خراسان رضوی توانسته ایم با بسیاری از ایده ها این بحران را تکامل بخشیم و کمک و همکاری پارک علم و فناوری خراسان نیز می تواند مارا در این راه کمک کند  .

در ادامه این نشست مصطفی ذاکر رئیس اداره عملیات و جانشین معاون امداد و نجات نیزبیان کرد: تجهیزاتی که درزمینه  امداد و نجات استفاده می شود همه وارداتی و با قیمت بالاست در صورتی که بیشتراین تجهیزات را می توان با کمک صنعتگران داخلی تولید کرد.

محمد قاسمی معاون مدیر کل بحران استانداری همچنین گفت: کشور ما جزئ 10 کشور حادثه خیز دنیاست و استان خراسان نیز از این امر مستثنی نیست به گونه ای که 65درصد استان در معرض وقوع زلزله می باشد؛ همچنین با توجه به جمعیت  یک و نیم میلیون نفری حاشیه نشین ، باید تدابیر ویژه ای در زمینه کاهش تلفات بعداز حوادث غیر مترقبه سنجید.

امیر عزیزی مدیر بحران شهرداری مشهد همچنین به فعالیت های شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای ما در این زمینه ،برگزاری جشنواره ثامن با هدف جذب طرح های خلاقانه و اجرای آن در سطح شهر مشهد، بحث جامعه ایمن و تفاهم نامه با مرکز آسیایی "جامعه ایمن "در سوئد و همچنین برگزاری اجلاس جامعه ایمن  در مشهد اشاره کرد .