Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


با طراحی و ساخت اولین دکل حفاری ایرانی تحت عنوان "تراولینگ بلاک" در یکی از شرکت های پارک علم و فناوری خراسان، کشور در زمینه این محصول خودکفا شد.
دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: شرکت مدیریت و تدارکات ساخت توس با رسیدن به این فناوری کشور را در این زمینه خودکفا کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، شرکت مدیریت و تدارکات ساخت توس با توجه به نیاز ملی کشور در سال 89 تصمیم به ساخت این دکل گرفت و توانست دراین مناقصه از بین 16 کشور خارجی برنده شود.
مدیر عامل این شرکت گفت: نقش عمده این دکل که حدود 7000 متر قابلیت حفاری دارد کاهش بار برروی دکل های حفاری می باشد .
وی افزود :قیمت جهانی این دکل در دنیا 146هزار دلار است و کشورهای اصلی که این محصول را تولید می کنند امریکا، چین و آلمان هستند.
دکترعلم الهدایی با تشکر از معاونت علمی و حمایت های آن ها گفت: پارک خراسان در زمان های لازم توانسته است به کمک صنعت نفت و پتروشیمی برسد و حمایت های بیشتری را با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه  که در زمینه انرژی دارد، از سوی معاونت علمی می طلبد .
وی افزود: خوشبختانه شرکت های پارک خراسان با انگیزه بالا و توقع پایین توانسته اند در دوران تحریم کمک های شایان ذکری برای کشور داشته باشند که از جمله می توان به همکاری با شهرداری مشهد در زمینه پسماند، مترو و چندین پروژه ی دیگر اشاره کرد.
رئیس پارک خراسان همچنین بیان کرد: شرکت های پارک خراسان در حوزه انرژی عملکرد قابل ملاحظه ای داشته اند و انواع پمپ های کمپرسور با فشار بالا و شیرآلات خاص حوزه صنعت نفت و گاز و.. را طراحی و تولید کرده اند.
وطن خواه معاون انرژی مرکز همکاری های علمی و فناوری ریاست جمهوری که در این جلسه حضور داشت به اهمیت این دکل ها نیز اشاره کرد: این دکل تجهیزی حیاتی در حفاری است و هزینه خرید آن قابل توجه می باشد.
وطنخواه افزود: ما در زمینه توسعه درون زای فناوری، در توسعه داخلی، انتقال تکنولوژی، کمک به انتقال دانش فنی و بخش های دیگر مرتبط با این زمینه ها فعالیت می کنیم؛ در بخش معاونت نیز پتانسیل خوبی برای همکاری با استان ها وجود دارد و یکی از الویت های امسال که اقدام و عمل است بحث مدیریت و پسماند زباله است.