Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس صنعت و تجارت غرب افغانستان به منظور ارتقای فعالیت های همکارانه تجاری با ایران از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان آقای جابرانصار رئیس صنعت و تجارت غرب افغانستان خواستار انتقال تخصص و تجارب فن و تکنولوژی  در زمینه تجاری سازی محصول شد و اعلام کرد افغانستان همکاری با برادران هم دین و هم زبان ایرانی را در اولویت بالاتری نسبت به غربیان قرار داده است.

 

 

وی با اشاره به عقد تفاهم نامه همکاری با استانداری خراسان رضوی اظهار داشت:  بزرگترین هدف ما از این دیدار استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مجموعه پارک علم و فناوری خراسان و عملی کردن آن در مراکز علمی است.

این مقام مسئول که به دنبال راهکارهای ایجاد پارک علم و فناوری است، ادامه داد انتقال متقابل دانش و فناوری علاوه بر تجارت اهمیت ویژه ای در اعتمادسازی میان دو کشور و دو شهر هم جوار دارد چرا که نقل و انتقالات فنی و علمی لازمه توسعه روابط است.

دکتر سید حسن علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان  نیز در این نشست ضمن اشاره به ارتباطات ایران و افغانستان خاطرنشان کرد ما در گذشته کارگاه آموزشی عملی ویژه ای به صورت دوره های 45 روزه برای روسای دانشگاه های هرات، کابل و افغانی های مقیم ایران برگزار کردیم.

وی با اشاره به بازدید اخیر سفیر ویتنام گفت: کشور ویتنام با وجود عدم قرابت فرهنگی و فاصله جغرافیایی در تلاس است از قابلیت های پارک علم و فناوری خراسان بهره بگیرد، این درحالی است که افغانستان به عنوان کشور همسایه  در اولویت همکاری در زمینه انتقال فناوری است.

دکترسید حسن علم الهدایی افزود: اقدامات فناورانه مورد نیاز افغانستان را بررسی وهمکاری های مستمر را آغاز می کنیم.