Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، ظهر امروز، شیخ علی الاماره مشاور نخست وزیر عراق ضمن بازدید از پارک علم و فناوری خراسان، در جریان آخرین دستاوردهای این مرکز علمی-پژوهشی و چگونگی حمایت های آن از شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

در این بازدید، دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان، ضمن شرح ظرفیت های موجود در شرکت های دانش بنیان، همکاری های دو جانبه و سرمایه گذاری های مشترک، در خصوص افزایش تعاملات با عراق اعلام آمادگی کرد.

دکتر علم الهدایی تصریح کرد: پایه کار ما در پارک های علم و فناوری تبدیل دانش تولیدی کشور به ایده می باشد و امیدواریم تا رشد علمی کشور که در سال های 2012-2013 حتی بیش از 13 برابر میانگین جهانی بوده است، بتواند خود را بازیابی کند.

در ادامه دکتر علم الهدایی ضمن شرح بخش ها و مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان، توضیحاتی در رابطه با میزان نقش این پارک در توسعه شرکت های فناور کوچک که هم اکنون در ابعاد بین المللی از جمله کشور های همسایه مانند اربیل عراق حضور داشته اند ارائه کرد.

همچنین، شیخ علی الاماره، ضمن ابزار خرسندی از پیشنهادهای مطرح شده از جمله تاسیس پردیس های علمی در کشور عراق، خواستار ارسال درخواست رسمی از پارک علم و فناوری خراسان، جهت پیگیری همکاری مسئولین بلند پایه عراق از جمله وزیر علوم این کشور گردید.

شایان ذکر است در پایان، مشاور نخست وزیر عراق از شرکت دانش بنیان کاوش صنعت توس، مستقر در پارک علم و فناوری خراسان که در حوزه‌ی ساخت و تامین تجهیزات و خدمات فنی- مهندسی مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور فعال می باشد بازدید کرد و در جریان آخرین دستاوردهای این مجموعه قرار گرفت.


 

 

 

انتهای پیام/