Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


از برگزیدگان جشنواره ایده های برتر تجلیل شد

پارک علم و فناوری خراسان از26 ایده برگزیده در سطوح مختلف جشنواره ایده های برتر با اهدای جوایز ارزنده تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان اولین همایش تجلیل از برگزیدگان جشنواره ایده های برتر روز چهارشنبه 19/9/93 با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی در آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد.


 

 

 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان پس از خوش آمدگویی به حضار با استناد به تمثیل های متعدد قرآن کریم اظهار داشت: فکر و ایده در مثال ها نهفته است که چنانچه درست بنگریم می توانیم الهامات بسیاری بگیریم.

وی با بیان اینکه انسان همیشه در جستجوی معناست عنوان کرد: ریشه تمام افکار در معنی است به گونه ای که علم معنا درمانی در دنیا شناخته شده و کاربردی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد رشد توسعه و پیشرفت اعتقادی است که همه موسسات فناور، دانشگاه، ادارات و... به آن معتقدند چرا که می دانند سازمانی که رشد نکند می میرد.

دکتر علم الهدایی در ادامه سخنان خود ازعان داشت: از آنجایی که دنیا با سرعت در مسیر علم و پژوهش پیش می رود تلاش ما این است که از غافله بازنمانیم و ایده ها خلاقیت و نوآوری را ضمانتی برای حرکت در مسیر پیشرفت و شکوفایی علمی قرار دهیم.

وی با اشاره به بازدید سفیر ویتنام از پارک علم و فناوری خراسان افزود: حضور چنین کشورهایی به منظور استفاده از یافته های علمی ما به عنوان هفدهمین رتبه علمی جهان حائز اهمیت و انگیزه ای برای پیشرفت بیش از پیش است که تنها با پردازش مستمر ایده های نو و تربیت دانشجویان ایده پرداز و ایده شناس توسط نظامی نوآور و پویا امکان پذیر می باشد.

رئیس پارک  علم و فناوری خراسان گفت: معتقدم ایده پردازی نیاز به تخصص ویژه ندارد بلکه با آموزش رسمی و غیررسمی در هرمکان و زمانی می توان بسترهای رسیدن به ایده را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: ضعف فردی و شخصی نمی تواند مانع پیشرفت باشد چرا که در برخی مواقع ایده های قوی با اجرای ضعیف از بین می روند و در مقابل ایده های ضعیف با اجرای قوی مورد توجه قرار می گیرند.

دکتر علم الهدی در پایان 80 درصد ایده های راه یافته به جشنواره ایده های برتر را مختص به خراسان رضوی خواند و ابراز امیدواری کرد: برتری ایده پردازان استان نشانگر ظرفیت انسانی فوق العاده ایست که باید آنرا قدر بدانیم.

در ادامه همایش دکتر عباس پورزکی مدیر مرکز نواوری پارک علم و فناوری خراسان گزارشی از جشنواره با 1706 ایده در حوزه های مختلف تولید علم ارائه داد و خلاقیت و کارایی را از ملاک های انتخاب برترین ها برشمرد.

مهندس علی زندوکیلی دبیر کارگروه بازار دارایی فکری فرابورس ایران در سخنرانی ویژه این همایش در رابطه با روند تجاری سازی و تولید محصول از علم و دانش، کمیت و کیفیت مقالات را در سطح عالی خواند در حالی که روند اختراعات در سطحی متوسط و تجاری سازی در سطحی ضعیف ارزیابی می شوند.

در پایان این مراسم دکتر علم الهدایی و دکتر حلمی تفاهم نامه ای با مضمون همکاری میان پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی امضا و تبادل کرده و ضمن رونمایی از طرح های برتر از26 ایده برگزیده در سطوح یک، دو، نوجوان برتر و منتخب نوآوری با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر کردند.