Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، ظهر امروز دکتر سهیلی، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد به همراه اعضا هیئت علمی این دانشکده، از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.

در این بازدید، دکتر سهیلی ضمن بازدید از واحد R&D شرکت کاوش صنعت توس و خط تولید این مجموعه دانش بنیان با کارشناسان این شرکت، به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ادامه رئیس و اعضا هیئت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی، از شرکت های آهار شرق، سامان دارو و حسیب بازدید و با مدیران اشد این شرکت ها گفتگو کردند.

شایان ذکر است همچنین در جلسه ای، رئیس و اعضاء دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان در خصوص چگونگی تعاملات این دانشکده و پارک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه، دکتر علم الهدایی به شرح فعالیت و معرفی مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان پرداخت و عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه های مشاوره ای، برنامه نویسی،Data Mining و بهینه سازی با دانشکده ریاضی و اساتید این حوزه تعامل داشته باشند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان خاطر نشان کرد: زیرساخت های لازم برای راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان در دانشگاه ها وجود ندارد اما پارک های علم و فناوری ماهیتا برای این کار ایجاد شده اند، در حالی که این نوع از ادبیات در دانشگاه ها کمتر دیده می شود.

وی ادامه داد: دانشکده علوم ریاضی قابلیت هایی برای ثبت شرکت های دانش بنیان با همکاری اساتید این حوزه را دارا می باشد و علاوه بر آن، با توجه به اساس نامه پارک های علم و فناوری، امکان تاسیس پردیس های تخصصی با همکاری این دانشکده نیز فراهم است.