Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


همایش کارآفرینى با همکاری پارک علم وفناوری خراسان در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، در این همایش که دانشجویان ، اساتید ، کارکنان ، مهندس امینی معاونت فناوری پارک علم و فناوری خراسان ، علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری و اطلاعات ، مهندس سیادتی مدیر مرکز رشد فناوری جامع پارک ، مهندس تفضلی مدیر مرکز رشد فناوری انرژی پاک و دکتر حبیب رجبی ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد حضور داشتند مفصل به معقوله کارآفرینى و کارآفرین پرداخته شد.

ریاست دانشکده مهندسی در ابتدا اظهار داشت : با استفاده از علوم پایه ، با استخدام قوای طبیعت ، با استفاده از علم اقتصاد مهندسی باید محصولات جدیدی برای رفاه جامعه خلق کنیم .

دکتر رجبی ادامه داد : تغییر نگرش ها در همه فرآیندهای پژوهشی بر مبنای دانشگاه های نوع سوم یا کارآفرین می باشد.

وی درپایان با اشاره به اینکه أز علم هم میشود ثروت خلق کرد افزود : ظرفیت تولید علم در ایران باتوجه به توانمندی های متخصصان بسیار بالاست و دانشجویان با استفاده از تجارب شرکت های باسابقه دانش بنیان  می توانند کارآفرین باشند .

معاونت فناوری پارک علم وفناوری خراسان هم با تأکید بر اینکه کارآفرینى و کارآفرین در ایجاد فرصت های شغلی و خلق ثروت در جامعه بسیار تأثیرگذار هستند خاطرنشان کرد : یکی از جایگاه های اصلی مصداق کارآفرینى متخصصین و مهندسین هستند برای مهندسی بر صنعت ، جامعه و خود فرد .

مهندس امینی ادامه داد : مراکز رشد در کشور بسیار فعال هستند و کشور ایران جز ٥ کشور اول دنیا به سبب پارک های فناوری و مراکز رشد است .

وی افزود : بستر مراکز رشد برای حمایت از کارآفرین هایی که به این عرصه وارد می شوند فراهم می باشد.

مهندس علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری و اطلاعات هم در این همایش با ارائه مقاله ای در خصوص انواع کسب و کار ها و انتخاب های ما ، دانشجویان را به سمت کارآفرین بودن در جهت پیشبرد اهداف معنوی و اقتصادی جامعه سوق داد .

درادامه دکتر شریعتی رئیس مرکز رشد نیشابور اطلاعاتی رادر خصوص شناسایی هر چه بیشتر این مرکز رشد از توانمندی ها و فعالیت های شان ارائه نمود و همچنین تنی چند از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان موفق هم در این همایش تجارب و اطلاعات مرتبط با حوزه فعالیت خود را برای دانشجویان عنوان کردند .