Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری خراسان ، احمد گداز ، مدیر عامل شرکت افق روشن صحرا در حاشیه  نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با بیان این مطلب گفت : خوشبختانه در دومین روز از افتتاح نمایشگاه استقبال ارگانها ، شرکت ها ، دانشگاهیان و موسسات از دستگاه ه تصفیه آب های گل آلود و سیلاب خوب است و امیدواریم بتوانیم با حمایت مسولین بتوانیم این محصول فناورانه را  به مرحله انبوه سازی برسانیم .

وی افزود : سیل پاکستان محرکی بود تا اگر حادثه ی مشابهی در کشور روی داد آمادگی ، مقابله و جلوگیری از خسارات ناشی از این رویداد طبیعی برای مردم به حداقل برسد و با توجه به این ، بنا به پیشنهاد و کمک و حمایت شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی مطالعات خود را در این زمینه شروع کردیم  و در سال 1392 موفق به اختراع فیلتر و دستگاه تصفیه سیلاب گردید.

احمد گداز با اشاره به اختراع دستگاه ه تصفیه آب های گل آلود و سیلاب برای اولین بار در دنیا توسط متخصصان داخلی خاطر نشان کرد : کاهش مشکلات در زمان بحرانهای سیل ،  زلزله و .... ، تهیه آب آشامیدنی و حذف کدورت و میکروب  از سیلاب ، کمترین نیاز به انرژی و سوخت با استفاده از تجهیزات کم مصرف ، راه اندازی سیستم در کمتر از 5 دقیقه ، دستگاه اتوماتیک و عدم نیاز به اپراتور و  قابلیت جابجایی سریع برای مدیریت بحران را از ویژگی های این دستگاه می باشد .

مدیر عامل شرکت افق روشن صحرا ادامه داد : راندمان میانگین 98% درصد در حذف کدورت به مدت حداقل 1 سال  ، توانایی حذف کدورت های بالاتر از 20000  به کمتر از 1 ( رکورد 32800 به کمتر از 1) بدون نیاز به پیش تصفیه ، سیستم شستشوی معکوس اتوماتیک فیلتر توسط PLC ، قابلیت حمل و نقل به نقاط مورد نظر و رفع مشکلات بحران و قابلیت نصب بر روی تریلر و خودرو های خاص را از مزیت های رقابتی این دستگاه عنوان کرد .