Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی پارک علم و فناوری خراسان ،دکتر سید حسن علم الهدایی در مراسم اختتامیه هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری کفت : نمایشگاه پژوهش همانند آینه ای است که در مقابل شرکت های فناور، جوانان و پژوهشگران قرار دارد و آنها تلاش می کنند خود را به مخاطبان عرضه کنند.

وی افزود : یکی از اهداف مهمی که باید در نمایشگاه های پژوهش دنبال کنیم، مردمی کردن علم، پژوهش و فناوری است.

علم الهدایی ادامه داد : اقتصاد مقاومتی دارای دو بال اقتصاد یادگیری و اقتصاد دانشی است و اگر بخواهیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم، باید عرصه های مختلف ظرفیت‌های انسانی و منابع طبیعی کشور را استحصال کرده و به خدمت بگیریم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان افزود : پیشتازی اقتصاد مقاومتی از جمله نکات مورد تاکید رهبر انقلاب است اما بنده احساس می‌کنم برخی افراد هنوز باور ندارند که صنعت باید خود را بسازد.

وى اضافه کرد : هرجایی که کار و فعالیت نوآورانه نداشته باشد، می میرد، در واقع فعالیت مبتنی بر دانش به این معنا است که با علم و نوآوری، رقابت با علم روز دنیا و با تکیه بر ظرفیت های داخلی به فعالیت بپردازیم.

علم الهدایی ادامه داد : دانشگاهیان و صنعتگران باید کسب و کارهای کوچک و متوسط را در کشور رشد و توسعه بدهند و این نمایشگاه ها فرصتی است تا این کسب و کارهای کوچک را به نمایش بگذاریم ،البته باید به سمت تخصصی تر شدن و موضوعی تر شدن نمایشگاه پژوهش نیز حرکت کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان می افزاید : حرکت دستگاه ها و سازمان ها به سوی مدیریت دانشی در نمایشگاه هفته پژوهش امسال به خوبی دیده می شد مثلا غرفه شهرداری مشهد، شرکت‌های فناورانه ای که با آنها همکاری داشته اند را به نمایشگاه آورده بود و این امر به آن معنا است که مدیران به سمت دانشی شدن حرکت کرده اند.

علم الهدایی در پایان گفت : ما نیازمند توسعه پایدار، متوازن و یکپارچه هستیم و برای داشتن این توسعه باید مدیریت دانشی برنامه ریزی شده در اختیار داشته باشیم که نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه پژوهش می تواند بستر این امر باشد.