Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان ، مهندس هادی خواجه ، قائم مقام مدیرعامل شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب با بیان این مطلب گفت :  با توجه به اینکه شرکتهای دانش بنیان کل فرایند طراحی تا تولید را خود انجام می دهند لذا قیمت تمام شده محصولاتشان در مقایسه با نمونه های بازار بسیار پایین تر است لذا نیاز بالایی به تسهیلات ندارند و اگر سازمانها به توسعه بازار ایشان کمک کنند پایداری انها صدچندان خواهد شد .

وی افزود : شرکت ما از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد که برای اولین بار در کشور بر روی موضوع  IPBS یا همان نظام برنامه و بودجه یکپارچه کار کرد؛ این نظام بر کنترل دخل و خرج سازمان از مرحله برنامه ریزی و پیش بینی بودجه تا مرحله پرداخت یا دریافت پول در واحد های حسابداری سازمان ها تاکید دارد .

قائم مقام مدیرعامل شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب  ادامه داد : نظام IPBS بستری است که بر روی آن میتوان براحتی موضوعاتی از قبیل بودجه ریزی عملیاتی یا ERP را بدون نیاز به تغییر زیرساختهای سازمان پیاده سازی نمود .

مهندس خواجه خاطر نشان کرد : محصول ۱۲ سال کار شبانه روزی ما تولید سامانه ای به نام سیبناست ؛ سیبنا به مفهوم سامانه یکپارچه برنامه ریزی ، نظارت و اجرا می باشد .

وی اظهار داشت : پروژه سیبنا یکی از بزرگترین پروژه هایی است که تاکنون در سطح کشور و در حوزه مدیریت بودجه و منابع سازمانی تعریف شده است ؛ این سامانه از ۱۲ بسته نرم افزاری از قبیل مدیریت پیش بینی برنامه ها و بودجه ، مدیریت قراردادها ، مدیریت اجرای بودجه و ... تشکیل می شود .

قائم مقام مدیرعامل شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب افزود : سیبنا در حال حاضر مدیریت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه را در سازمانها مختلف بر عهده دارد ؛  این پروژه کل دخل و خرج شهرداری مشهد که در حدود ۹.۶ هزار میلیارد تومان می باشد را در ستاد مرکزی و کلیه مناطق،سازمانهاو مدیریت های تابعه شهرداری مشهد مدیریت می نماید .

مهندس خواجه  با بیان اینکه نقش پارک علم و فناوری خراسان در طراحی پروژه سیبنا بسیار شفاف بوده است خاطر نشان کرد : تاکنون پارک علم و فناوری خراسان در جهت توسعه سامانه کمک های بسیاری نموده است که جای دارد به عنوان عضوی از این شرکت و به نمایندگی از طرف مدیرعامل و  کارکنان از این بابت تشکر نمایم .

وی افزود : در حوزه اجرا و تولید کار ،  عملکرد شرکت را بسیار خوب ارزیابی میکنم که تصدیق کننده آن رضایت بالای مدیران عالی شهرداری مشهد از عملکرد سیبنا است ؛ اما در حوزه بازاریابی محصول خوب عمل نکرده ایم و نتوانسته ایم آنگونه که باید سیبنا را به سازمانهای کشور ومعرفی کنیم که امیدواریم در آینده با کمک مشاورین زبده این نقطه ضعف را هم بخوبی پوشش دهیم .

قائم مقام مدیرعامل شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب  ادامه داد : این شرکت در طول ۱۲ سال کار در حوزه مکانیزاسیون نظام برنامه و بودجه به دانش هایی رسیده است که بر اساس آنها توان ارایه خدمات مشاوره ای فراتر از نرم افزار  و حوزه IT دارد ؛ که مصداق این موضوع  انعقاد قراردادهایی با ابرسازمانهایی همچون سازمان بیمه سلامت ایران (در ستاد کل و ۳۱ استان) و گروه هتلهای هما و ..... هستیم که بر این اساس برای آنها نظام برنامه و بودجه یکپارچه طراحی کنیم .

مهندس خواجه ادامه داد : در حال رایزنیهایی برای صادرات محصول به کشورهای همسایه هستیم ؛ تا قبل از تولید سیبنا ، دانش تولید آن در انحصار شرکتهای اروپایی و غربی بود که با اجرای این پروژه ایران هم به این مهم دست یافت .

وی در پایان اظهار داشت : تهیه نمونه مشابه سیبنا میلیونها دلار هزینه دارد که در مقایسه با قیمت این سامانه ۱۰ ها برابر می باشد که خوشبختانه سیبنا موجب شده تا از خروج ارز برای خرید محصولات مشابه آن جلوگیری بعمل آید .