Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان ، محمود فرزانه ، مدیرعامل شرکت پژوهش انرژی سولار با بیان این مطلب گفت : با توجه به اینکه بیشتر صنایع بزرگ در مالکیت دولت و ارگانه های شبه دولتی هستند  و عدم تمایل این شرکت ها به تغییر و عدم استفاده از محصولات دانش بنیان بزرگترین مشکلی است که شرکت های دانش بنیان با مواجه هستند.  

فرزانه افزود : شرکت پژوهش انرژی سولار در در نیمه دوم سال 1389 با همکاری جمعی از اساتید دانشگاه و مهندسان با سابقه جهت انجام خدمات تخصصی در صنایع نفت و گاز تاسیس شد.

وی ادامه داد: انجام پژوهش¬های کاربردی و توسعه¬ای ، ارائه خدمات تخصصی،  مشاوره¬ای و آموزشی (خدمات علمی،‌ تحقیقاتی و فنی ) در صنایع نفت/گاز/پتروشیمی/نیروگاهی و انرژی ، تولید محصولات با فنّاوری نوین(توسعه فنّاوری) ، انجام خدمات نظارتی بر پروژه¬های پژوهشی، ‌اجرائی و مشاوره¬ای ، ارایه خدمات توسعه محصول جدید  ، انجام خدمات توسعه فنّاوری ، خدمات فنی و مشاوره بهینه سازی مصارف انرژی در صنایع انرژی  و خدمات آموزشی و پژوهشی مربوط به بهینه سازی مصارف انرژی در صنایع انرژی از جمله محورهای فعالیت این شرکت می باشد .

مدیرعامل شرکت پژوهش انرژی سولار اضافه کرد : همچنین این شرکت انجام خدمات نصب ، تعمیر و راه اندازی  قطعات و دستگاهها در صنایع نفت و گاز را بهمراه خدمات پژوهشی و مهندسی مد نظر قرار داده است.

فرزانه خاطرنشان کرد  : طراحی و ساخت و نصب کنترلر برای کنترل اتوماتیک هیتر های ایستگاههای تقلیل فشار گاز در قالب طرح پژوهشی عنوان " تعیین دمای بهینه مورد نیاز گاز خروجی از هیتر در مناطق مختلف استان  لرستان با توجه به تنوع شرایط آب و هوایی" با شرکت گاز استان لرستان ساخته شده است که این پروژه از سوی شرکت ملی گاز  درسال 1393 – گردهمایی پژوهشی مشهد بعنوان طرح برگزیده انتخاب گردیده است.

وی اضافه کرد : همچنین شرکت پژوهش انرژی سولار در قالب قرار داد بهینه سازی سوخت گرمکن ها با شرکت گاز استان خوزستان اقدام به نصب و راه اندازی این کنترلرها برای ایستگاههای تقلیل فشار استان خوزستان کرده است.

مدیرعامل شرکت پژوهش انرژی سولار افزود : از دیگر طرح های مهم این شرکت طراحی و ساخت لوله گردبادی می باشد که حاصل چندین سال تحقیقات دانشگاهی بوده و  دارای کارایی بالاتری نسبت به نمونه های خارجی میاشد که در پروژه " استفاده از لوله گردبادی جهت کاهش فشار گاز طبیعی در ایستگاههای تقلیل فشار" با شرکت گاز استان سمنان این پروژه جزء پروژهای منتخب شرکت ملی نفت در سال 88  قرار گرفت.

فرزانه با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان با حمایت از شرکت های نوپا و قرار دادن آنها در مسیر درست به رشد و توسعه شرکت ها کمک می کند ؛ گفت :  پارک علم و فناوری خراسان  با برگزاری جلسات بین شرکتها و صنایع و بخش های دولتی باعث ارتباط بین شرکت های پارک با بخش صنعت می شود.

وی تحقیق ، توسعه و تمایل به تولید محصولات بیشتر را از جمله ویژگی های شرکت پژوهش انرژی سولار عنوان کرد .

مدیرعامل شرکت پژوهش انرژی سولار اضافه کرد : در زمینه تولید لوله گردبادی کشورهای دیگر نیز این محصول را تولید می کنند اما لوله گردبادی این شرکت دارای راندمان بالاتری نسبت به مشابه خارجی می باشد.

فرزانه در پایان تحقیق و توسعه برای تولید محصولات بیشتر و بازاریابی برای محصولات تولیدی را از جمله اهداف شرکت پژوهش انرژی سولار برشمرد .