Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل، هیأت مدیره و هیأت تجاری سازی شرکت گاز خراسان با هدف ایجاد ارتباط موثر بین پارک علم و فناوری خراسان و شرکت گاز خراسان رضوی از پارک علم و فناوری و شرکت های فناور حوزه نفت و گاز و انرژی آن بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مهندس صادقی مدیرعامل شرکت گاز به همراه اعضای هیئت مدیره و اعضاء تجاری سازی شرکت گاز ، ضمن بازدید ازچندین شرکت فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در پارک علم و فناوری از جمله:

*پدیده انرژی پارسیان* پایا فناور،*صنعت پروژه طوس، *دیار شرق ، *سناباد قطعه آلتون،*یشگام انرژی خاور، *کاوش صنعت، *مانا پلیمر آرمان، *آزمایشگاه برچسب انرژی، *آزمایشگاه تجهیزات گاز سوز و*پایلوت سرامیک و مواد

درجلسه ای باحضور دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان ودیگر مدیران پارک جهت بررسی زمینه های بیشتر همکاری دو مجموعه حضور یافتند.

مدیر عامل شرکت گاز خراسان در بازدیداز این شرکت ها گفت:این موسسات در زمینه های مرتبط با فعالیت های شرکت گاز، می توانند همکاری و تعامل خوبی با شرکت گاز خراسان داشته باشند؛ همچنین شرکت گازخراسان رضوی آمادگی استفاده از قطعات و تولیدات محصولات داخلی را به طور کامل دارد و جزو سیاست های کلی آنها می باشد، تا بدین وسیله حداکثر استفاده از توان و تخصص شرکت های داخلی صورت پذیرد.و لازمه این کار برگزاری جلسات بیشتر در خصوص معرفی محصولاتی ست که این موسسات می توانند به شرکت گاز ارائه دهند.

دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان دراین جلسه گفت : با توجه به اینکه پارک علم و فناوری خراسان درصدد تلاش به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی وهمچنین پاسخ به نیاز های کشور قدم برمیدارد، سعی کرده ایم از ظرفیت های شرکت های مستقر در پارک استفاده کرده و آنها را با بازار های هدف محصولاتشان آشنا و مرتبط کنیم. خوشبختانه دراین زمینه شرکتهای پارک با شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی همکاری های خوبی را داشته اند ؛ بازدید امروز نیز نشان دهنده ظرفیت قابل توسعه این شرکتهاست.

مهندس صادقی در مورد آزمایشگاهی که قرار است در پارک علم و فناوری خراسان توسط شرکت گاز خراسان احداث شود نیز توضیحاتی داد و افزود : این آزمایشگاه قرارست در زمینه تست های عملکردی و برچسب مصرف انرژی برای مشعل ها و دیگ ها ی حرارتی فعالیت کند تا محصولات تولیدی از نظر کیفیت و برچسب انرژی یک شناسنامه دقیق داشته باشند و بتوانیم در بهینه سازی مصرف انرژی نقشی بسزا داشته باشیم .

وی گفت: با توجه به اینکه صنعت گاز صنعت وسیعی است آمادگی همکاری با شرکتهای وابسته در زمینه گاز و پتروشیمی را داریم تا بتوانیم از حداکثر توان فنی و تولیدی داخلی استفاده کنیم.

 طراحی و ساخت " سیستم های اندازه گیری آلترا سونیک " از نیاز های صنعت گاز کشور است که با توجه به توانمندی و زیر ساخت خوب شرکت های فناور پارک می توان درخواست کرد توسط همین شرکت ها طراحی و ساخته شود.

مهندس تفضلی مدیر مرکز رشدانرژی نیز به 23 شرکت فعال در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی در پارک علم و فناوری خراسان اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری خراسان درزمینه نفت ، گاز و پتروشیمی تفاهم نامه هایی با شرکت گاز خراسان ، اداره استاندارد ، پژوهشگاه صنعت نفت، پالایشگاه خانگیران و همچنین تفاهم نامه هایی هم با مجتمع پارس جنوبی منعقد کرده است.

در پایان این جلسه همچنین همچنین مدیر عامل شرکت های،فناور پارک خراسان به مواردی مورد نیاز برای همکاری بیشتر و کاربردی تر از جمله: ساخت نمونه بومی سیستمهای GHP برای آزمایشگاه شرکت گاز ، آزمایشگاه کالیبراسیون کنتور توربینی گاز و پروژه ساخت دستگاه بالانس پروانه ها ، استفاده از دیتالاگرهایی که عملکرد Regulator,Safty,Shut off را نشان می دهند، سیستم ششکار ساز در انتقال گاز جهت ایمنی و قطع گاز در خط لوله در شرایط اضطرار، درخواست ارائه آزمایشگاه آکوستیک و Bench Testسایلنسر اشاره داشتند.