Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


محمد باقر سوزنچی مدیر عامل شرکت کیان ترانسفو گفت: صنایع کیان ترانسفو نخستین تولید کننده ترانسفورماتوردر ایران می باشد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان کارخانجات گروه صنایع کیان ترانسفو یکی از بزرگترین سایت‌های صنعتی ایران را در زمینه تولید تجهیزات صنعت برق با پیشرفته‌ ترین ماشین‌آﻻت روز دنیا در اختیار دارد که با استفاده از دانش و تجربه متخصصان کارآزموده خود به تولید محصولات منحصر به فرد این حوزه می‌پردازد.
مهندس سوزنچی مدیر عامل این شرکت در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان گفت: گروه کارخانجات صنایع کیان ترانسفو شامل هفت شرکت است که 6 شرکت در ایران و یک شرکت درخارج از ایران فعالیت می کند.
وی افزود: در حال حاضرمجموع پرسنل شرکت کیان ترانسفو480 نفر می باشند و امیدوارم بتوانیم در صنعت ترانسفورماتورهمانطور که در بخش کیفیت در ایران و منطقه موفق بوده ایم در بخش کمیت نیزبه موفقیت های روزافزونی دست می یابیم.
مهندس سوزنچی درباره محصولات تولیدی این شرکت گفت: صنایع کیان ترانسفو نخستین تولید کننده ترانسفورماتورهای پد مانتد از نوع معمولی، کم ظرفیت با لوازم اندازه‌گیری فشارضعیف و سویچ‌ خانه‌های روغنی با لوازم اندازه‌ گیری فشار متوسط در ایران می‌باشد.
مدیرعامل این شرکت گفت: تولید انواع پست‌های کمپکت روغنی با تکنولوژی ترانسفورماتورهای wound core و 3D wound core برای نخستین بار در ایران یکی از افتخارات صنایع کیان ترانسفو در زمینه تولید محصولات تکنولوژیک به شمارمی‌آید.
وی ضمن اشاره به سهم بالای صادرات این شرکت گفت: گروه کارخانجات صنایع کیان ترانسفو با استفاده از امکانات وسیع تولیدی، آزمایشگاهی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مطابق با آخرین یافته‌های روز دنیا توانسته‌ تولیدات خود را منطبق با استانداردهای روزدنیا و نیازهای نوین صنعت برق عرضه می کند و از جایگاه مناسبی در پروژ‌های عمرانی و صنعتی داخل و خارج از ایران برخوردار شود.
وی ضمن اشاره به موفقیت شرکت در ساخت اولین پست کمپکت 63 کیلو ولت فوق توزیع برق دنیا در مشهد گفت: مراحل طراحی، اجرا و پیاده سازی این پست که با هزینه 23 میلیارد ریال انجام شده است، از بهمن ماه سال 1392 آغاز شد و در مدت یک سال به همت پرسنل متخصص و سخت کوش کیان ترانسفو اجرا گردید.
مهندس سوزنچی افزود: این پست با تجهیزات ایرانی ساخته شده و با توجه به اولین تجربه ساخت پست کمپکت فوق توزیع، نیازبه تدوین استانداردهای ملی مربوط به این نوع پستها دارد.
مدیر عامل این شرکت گفت: این پست شامل یک ترانس 15 مگاولت آمپر است که با انشعاب از خط 63 کیلوولت توس – چناران تغذیه می شود و برخلاف پستهای معمول، این پست به صورت ماژولار ساخته شده است.
وی با اشاره به مزایای این پست گفت: حجم و ابعاد کوچک، سهولت و سرعت نصب و راه اندازی، عدم تأثیرپذیری از آلودگی های محیطی، ایمنی بسیار بالا، حفظ مبلمان شهری و کاهش تلفات را می توان از مهمترین مزایای احداث این پست برشمرد . همچنین با توجه به کاهش قابل ملاحظه ابعاد پستهای کمپکت، استفاده از این نوع پست در کلان شهرها، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه زمین در برخواهد داشت، از طرفی با توجه به ماژولار بودن پست، هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی کاهش یافته و سرعت اجرا افزایش می یابد.