Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان ، مهران غفاری ، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس با اعلام این خبر گفت : شرکت دانش بنیان پارس اطلس از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان موفق به اجرای بزرگترین پروژه تولید نقشه های تصویری شهری به وسیله پهپاد در کشور شد.

وی افزود : این شرکت که از واحدهای فناور مرکز رشد فناوری تربت حیدریه می باشد که پس از گذران مدت  دو سال فعالیت تحقیق و توسعه ای، با بومی سازی فرآیندها و دانش فنی و همچنین ساخت و تهیه سخت افزارهای مورد نیاز، موفق به تکمیل زنجیره مورد نیاز جهت اجرای پروژه های وسیع شهری به وسیله پهپادها شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس ادامه داد : در جدیدترین پروژه شرکت به سفارش شهرداری تربت حیدریه ، نقشه های تصویری به روز شده محدوده 3000 هکتاری تربت حیدریه تهیه و تکمیل شد که از لحاظ وسعت منطقه پویش شده، بزرگترین پروژه از نوع خود در کشور می باشد.

غفاری اضافه کرد : در این پروژه با تکیه بر فرآیند طراحی شده  توسط شرکت دانش بنیان پارس اطلس، پس از 120 نوبت پرواز پهپادها بر فراز تربت حیدریه در حدود 35 هزار قطعه عکس خام اخذ شده است که از طریق پردازش این تصاویر، نقشه تصویری با قدرت تفکیک زمینی متوسط 5 سانتی متر تولید و تحویل گردید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس در پایان اظهار داشت : نقشه های تصویری یا  Orthophoto تصاویر هوایی کاملا عمود و دارای مقیاس می باشند که در روش های مرسوم قبلی از طریق ماهواره و هواپیماهای سرنشین دار و طی فرآیندهای بسیار پر هزینه و زمان بر تهیه می شد که با اجرای موفق این پروژه توسط شرکت ، زمینه تحولی بنیادین در به روز رسانی سریع و ارزان قیمت لایه های پایه در سامانه های اطلاعات مکانی شهری، از طریق فناوری پهپادها فراهم شده است.