Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مسعود جمشیدیان مدیر مرکز رشد فناوری تربت حیدریه در جلسه هم اندیشی ستاد مرکز رشد تربت حیدریه با معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان، ضمن معرفی این مرکز به آخرین اقدامات ، پیشرفت ها ، دستاوردها و طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و همچنین مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و فناور نیز به بیان دیدگاه ها ، نظرات و پیشنهادات خود در جهت بهبود فرآیند فعالیت شان پرداختند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای این منطقه در تولید ابریشم خاطرنشان کرد : بخش‌های تربت حیدریه به عنوان یکی از کانون های ابریشم کشی در ایران است که با وجود یک هزار و دویست کارگاه ابریشم کشی در روستاهای تابعه ، بیش از ۷۰ درصد ابریشم کشور را تولید می‌کند و از این لحاظ مقام نخست تولید ابریشم کشور را در اختیار دارد اما بدلیل واردات ابریشم با سطح کیفی پایین تعداد کارگاه های ابریشم کشی این بخش ها به 150 کارگاه کاهش یافته است.

مدیر مرکز رشد فناوری تربت حیدریه همچنین در این نشست  ؛ برگزاری برنامه های آموزشی – پژوهشی ، برگزاری جشنواره نوآوری و شکوفایی با همکاری شهرداری ، برگزاری ماراتن استارتاپ ویکند با محورهای صنعت زعفران ، ابریشم و گردشگری ، بحث ایده شوی دانش آموزی با تفاهم نامه فی مابین این مرکز و اداره آموزش و پرورش تربت حیدریه ، تاسیس باشگاه برنامه نویسان رشد در حوزه آی تی با هدف ایجاد هم افزایی و آموزش و رشد در این حوزه و نیز برگزاری تور آی تی برای مسئولین وروسای ادارت شهرستان را ازجمله اقدامات مرکز رشد فناوری تربت حیدریه برشمرد .

احمدعلی موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه نیز در این نشست گفت : شرکت های دانش بنیان و فناور مرکز رشد فناوری تربت حیدریه از ظرفیت های بسیار بالایی در جهت برطرف کردن  نیازهای فناورانه دستگاه ها و ارگان ها  برخوردار هستند.
 
وی با اشاره به تشکیل شورای عالی  توسعه فناوری شهرستان اظهار داشت : با تشکیل این شورا جلسات مستمر ، مدون و پیوسته ماهانه ای را با مدیران عامل شرکت های دانش بنیان برگزار خواهیم کرد و از نزدیک با خواسته ها ، نیازها و دستاوردهای آنها آشنا شده و امیدواریم بتوانیم  در جهت پیشبرد اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی ایران گام برداریم .

در پایان این نشست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور این مرکز رشد بازدید کرد و از نزدیک شاهد دستاوردهای  فناورانه این مرکز شد.

شایان ذکر است مرکز رشد فناوری تربت حیدریه  در آبان ماه سال 93 با حضور مسئولین افتتاح شد ودر حال حاضر 21 شرکت متناسب با مزیت های نسبی منطقه در حوزه های مختلف را مورد حمایت قرار داده است .