Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر عامل شرکت شیدا نوین ابتکار گفت: یکی از اهداف شرکت را می توان تجاری سازی اختراعات و ابتکارات در جهت رفع نیاز جامعه بیان کرد

به گزارش روابط عمومی وبین الملل پارک علم وفناوری خراسان، خانقشلاقی مدیر عامل شرکت شیدا نوین ابتکار گفت: پارک علم و فناوری خراسان با هدف حمایت از شرکتهای دانش‌‌‌بنیان و به طور کلی نوآوری در دانش و فناوری و تقویت ورود محصولات این شرکتها به بازار و مصرف، فعالیت مفیدی را انجام داده است.

وی گفت : شرکت شیدا نوین ابتکار در سال 86 با ایده محوری تولید تخته های سلولزی فشرده با مقاومت بالادر برابر حرارت ، فعالیت خود را در پارک علم و فناوری خراسان شروع کرده است و تاکنون هفده طرح این شرکت گواهی ثبت اختراع گرفته که سه طرح آن تجاری سازی شده است .

خانقشلاقی به طراحی و تولید دستگاه تهیه بتن سبک در این شرکت اشاره کرد و افزود: تاپیش از این، دستگاه تهیه بتن سبک وارداتی بود و علاوه بر این ایراداتی نیز داشت ولی با تلاش متخصصان شرکت شیدا نوین ابتکار توانستیم این ایرادات را برطرف و محصولی با کیفیت عالی طراحی و تولید کنیم ، از دیگر مزایای این دستگاه پمپاژ تا طبقه شانزدهم ساختمان است که قبل از این تا چهار طبقه کار پمپاژ را انجام می شد ، این طرح در مجموعه تفریحی پدیده شاندیز در حال آزمایش می باشد .

مدیر عامل شرکت شیدا نوین ابتکار همچنین به تولید دستگاه کاهش آلودگی هوا که در مرحله ثبت اختراع است اشاره کرد و افزود: این دستگاه قرار است پس از ثبت و تایید شهرداری و محیط زیست در خیابانها نصب شود، همچنین با توجه به سیستم های پیشرفته میتواند در روز 5/7 میلیون متر مکعب پالایش هوا را انجام داده و تاثیر بسزایی در جذب ریزگردها داشته باشد.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به ارائه طرح های ابداعی شرکت به سازمان ثبت اختراع، سالی پربار را داشتیم گفت: با چشم انداز روشنی به آینده در سال 94 برروی تجاری سازی این طرح ها کارخواهیم کرد .

وی شرکت های دانش بنیان را تولید کنندگان واقعی علم در جامعه دانست و گفت: دغدغه بزرگ این شرکت های پول نیست بلکه ورود به بازار می باشد.