Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

عرض اندام شرکتهای فناور خراسانی در رفع نیازهای فناورانه کشور
نیرو نماد خراسان پنجمین تولید کننده دستگاه تصفیه شیمیایی روغن ترانسفورماتور در جهان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


با ساخت دستگاه تصفیه شیمیایی روغن ترانسفورماتور توسط شرکت نیرو نماد خراسان عضو پارک علم و فناوری خراسان و اجرای آن در نیروگاه نکا یکی از بزرگترین نیروگاه کشور، ایران جزء پنج کشور دارای این فناوری در جهان قرار گرفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، نصب دستگاه تصفیه شیمیایی روغن با ظرفیت ۶ هزارلیتر روغن در ساعت در نیروگاه نکا راه اندازی شد.

قدریان با اشاره به ساخت دستگاه تصفیه شیمیایی روغن ترانسفورماتور برای نخستین بار توسط یک شرکت در قاره آسیا افزود: هم اکنون شرکت دانش بنیان نیرونماد، این دستگاه را در ۵ ابعاد با ظرفیت‌های مختلف تولید می‌کند.

مدیراجرایی شرکت دانش بنیان نیرونماد، کاهش اسیدیته، بهبود کشش بین سطحی روغن و از بین بردن آلودگی روغن‌های ترانسفورماتور را از جمله مزایای این دستگاه برشمرد.

نعمتی مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا هم با بیان اینکه این نیروگاه دارای ۴ ترانسفورماتور اصلی و یک ترانسفورماتور جایگزین است گفت: پیش از این برای تعویض روغن ترانسفورماتورها، نیازمند ۵۰ میلیاردتومان اعتبار بوده، اما با استفاده از این روش فقط ۲ میلیاردتومان هزینه می‌شود.