Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان:
سنگرسازان بی‌سنگر پارک علم‌وفناوری خراسان، ما را به این مرتبه رسانده‌اند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان گفت: پرسنل پارک به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر هستند که به افرادکمک می‌کنند تا یک ایده را به جایی برسانند که بتوانند بازارهای دنیا را فتح کنند.

دکتر رضا قنبری در گفت و گو با خبرنگار پارک علم و فناوری خراسان درخصوص پیشرفت و توسعه پارک اظهار کرد: عوامل مهمی در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا سبب شدند که به این پیشرفت و مرتبه برسیم. مهم‌ترین مسئله، وجود نیروی انسانی کارآمد است که خوشبختانه در پارک علم‌وفناوری خراسان به وفور در آن دیده می‌شود. این پرسنل باعث شدند که بعد از حدود ۱۸سال در بهترین مرتبه قرار بگیریم. این افراد کارکشته با گذشت سال‌ها و براساس تجربیات خوبی که کسب کردند و گذراندن دوران سخت، در نقطه‌‌ای ایستاده‌اند که لایق آن بودند.

وی افزود: نوآوری و فناوری مانند خانواده‌ای است که هیچ‌کس از آن تنها بیرون نمی‌آید، زیرا بعد از ورود، جذابیت کار نمی‌گذارد کسی از آن خارج شود. ما هنوز با روسای قبلی پارک در ارتباط هستیم، زیرا نمی‌توانیم به موضوع پیشرفت پارک و تبدیل ایده به ثروت حساس نباشیم. بر همین اساس نیروی انسانی، ارزش افزوده ای که می‌آفرینیم و پیشرفت و توسعه افراد در کار، حس معلم بودن را ایجاد کرده است که این حس برای ما بسیار زیبا و ارزشمند است.

مهم‌ترین عامل پیشرفت و توسعه پارک وجود نیروی انسانی کارآمد است

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان با بیان اینکه «پرسنل پارک به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر هستند که به افرادکمک می‌کنند تا یک ایده را به جایی برسانند که بتوانند بازارهای دنیا را فتح کنند» گفت: وجود چنین پرسنلی در پارک علم‌و‌فناوری خراسان که بدون هیچ ‌چشم‌داشتی در حال خدمت‌رسانی هستند بزرگترین سرمایه ماست.

ارتباط بیشتر با مشتریان سبب پیشرفت بیشتر شد

قنبری مسئله‌ دیگری که باعث پیشرفت بیشتر پارک شد را اینگونه دانست: ارتباط بیشتری با مشتریان خود داریم و از آن‌ها خواسته‌ایم در تصمیم‌گیری‌ها با ما مشارکت داشته باشند که این امر سبب شد تا آموزش‌های زیادی را از یکدیگر بیاموزیم.

وی ادامه داد: کت را بر قامت کسی دوختن، به حرف بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما در عمل و اجرا کار سختی است که خوشبختانه ما توانسته‌ایم از پس آن برآییم. وجود انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان که در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی ها در کنار ما هستند، به رشد و توسعه ما کمک‌ بزرگی داشته‌اند. افرادی که در پارک فعالیت می‌کنند معنی رشد را می‌دانند و از رشد دادن افراد دیگر لذت می‌برند. بنابراین در ادامه افرادی که رشد پیدا کردند تعامل می‌کنند تا شرکت‌های دیگر را در کنار خود رشد دهند و این تعالی سبب ایجاد این اکوسیستم شده است که اکنون بر آن می‌بالیم. البته شایان ذکر است که قرار نیست در همین نقطه بایستیم، بلکه تلاش بیشتری خواهیم داشت تا مرتبه خود را از این که هستیم، بیشتر کنیم.