Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس هئیت مدیره و بنیانگذار شرکت ساتر صنعت الکترونیک باراد:
تنها تولیدکننده بردهای لوازم خانگی با رویکرد فناورانه در کشور هستیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس هئیت مدیره و بنیانگذار شرکت ساتر صنعت الکترونیک بارادگفت: این شرکت با داشتن ۱۶پرسنل اقدام به طراحی و تولید بردهای لوازم‌خانگی کرده است که می‌تواند بر روی انواع مدل‌های شوینده‌ها از جمله ماشین‌ظرفشویی و لباسشویی نصب ‌شود. همچنین این بردها درحوزه خدمات پس از فروش لوازم‌خانگی نیاز کل کشور را برطرف می‌کند.

محمدرضا طبسیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم‌وفناوری خراسان افزود: با توجه به مشکلاتی که کشور در زمینه تهیه بردها داشت، شرکت ساتر صنعت الکترونیک باراد تصمیم گرفت بردی را طراحی کند که مزیت‌های برتری نسبت به سایر بردهای موجود در بازار داشته باشد. از جمله مزیت‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد قابلیت انعطاف‌پذیری این محصول بر روی انواع مدل‌های ماشین ‌لباسشویی و ظرفشویی است. این برد می‌تواند خود را بر روی سیستم، کالیبره کند و به راحتی توسط نصاب نصب شود. بنابراین ما می‌توانیم به راحتی ماشین لباسشوی و ظرفشویی از کار افتاده را احیا کنیم. همچنین بر روی محصول، صفحه نمایش رنگی وجود دارد که عملکرد کار دستگاه را به زبان فارسی و انگلیسی نشان ‌می‌دهد و‌ برنامه به خواست مشتری قابل تغییر است. به دلیل وجود چنین مزیت‌هایی اولین و تنها تولید‌کننده بردهای الکترونیک لوازم‌خانگی با رویکرد فناورانه و همچنین دومین شرکت برتر دانش‌بنیان در خراسان­رضوی هستیم.

بنیانگذار شرکت ساتر صنعت الکترونیک باراد با بیان اینکه «در فروش محصول جلوتر از تولید آن ایستاده‌ایم» گفت: تقاضای شرکت‌ها از این نوع محصول بسیار زیاد است، اما به دلیل پایین بودن سرمایه در گردش نتوانسته‌‌ایم سهم بالایی در بازار داشته باشیم. همچنین عدم اطمینان کارخانجات لوازم‌خانگی با برندهای ایرانی، مشکلی است که همیشه با آن روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره اینکه خواستار حمایت بیشتر دولت در زمینه اعتماد‌سازی و معرفی شرکت‌ها است، گفت: این امر سبب می‌شود تا در در بازار رشد و توسعه بیشتری داشته باشیم. همچنین برای افزایش ظرفیت تولید نیاز به حمایت مالی بیشتری هستیم تا کاستی‌هایی که در زمینه سرمایه در گردش شرکت وجود دارد برطرف شود.

طبسیان با اشاره به اینکه در حدود ۶۰ شهر ‌نمایندگی فروش دارد، ادامه داد: تا زمانی‌که تمام نیاز بازار کشور خود را تامین نکنیم برای صادرات برنامه‌ریزی نخواهم داشت. تاکنون اقدامات پارک علم‌وفناوری خراسان از جمله‌ مشاوره‌ها و حمایت‌هایی مالی برای رشد و‌ توسعه ما بسیار موثر بوده است و براساس بازدیدهایی که توسط مسئولان پارک از شرکت به عمل آمد تصمیم گرفته شد که سرمایه‌گذاری کلانی صورت بگیرد که اگر این اتفاق رخ دهد رشد شرکت بهتر از این‌ها خواهد شد.