Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت ویرادادپرداز آتیه پندار گفت: در ماه حدود ۱۱۰هزار نفر وارد سامانه دادپرداز می‌شوند و از خدمات رایگان ما همچون پرسش و پاسخ، مقالات راهنمای حقوقی، مشاوره‌های تلفنی و ... استفاده می‌کنند. این سایت برای اولین بار در خراسان رضوی توسط شرکت ویرادادپرداز آتیه پندار، پذیرش شده در پردیس فناوری اطلاعات پارک علم و فناوری خراسان راه‌اندازی شد.

مهدی فریمانی، فارغ التحصیل رشته MBA دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار پارک‌ علم‌وفناوری خراسان از روند راه‌اندازی سایت خود می‌گوید: چند سال پیش در یک مسئله حقوقی دچار مشکل شدم و نمی‌توانستم وکیلی که به امور حقوقی فناوری اطلاعات تخصص داشته باشد را پیدا کنم. بعدها توانستم سعید نجات‌زادگان وکیل پایه یک و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه شهید بهشتی را پیدا کنم تا به مشکل من رسیدگی کند و سپس همراه با ایشان تصمیم‌ گرفتیم کاری را انجام دهیم تا دسترسی مردم به وکلا و خدمات حقوقی آسان شود.

وی گفت: در سال۹۶ همراه با همین وکیل کار بر روی استارتاپ دادپرداز را آغاز کردیم. دادپرداز یک بازارگاه اینترنتی و برای ایجاد ارتباط و تعامل میان شهروندان با وکلا و حقوقدانان متخصص جهت ارائه خدمات حقوقی راه‌اندازی شده است. بیشتر افراد جامعه ما در حوزه دریافت مسائل و خدمات حقوقی با مشکلات زیادی مواجه هستند و نسبت به تعاریف حقوقی ابهام دارند. در بسیاری از مسائل به دلیل نداشتن اطلاعات کافی مسیر را اشتباه می‌روند و در دسترسی به وکلای متخصص، دریافت مشاوره‌های اولیه و عقد قراداد مشکل دارند. همچنین حدود ۶۰ درصد از وکلای ما برای دسترسی به مراجعین جدید دچار مشکل می‌شوند، به‌خصوص وکلای جوان که تازه وارد این حرفه شده‌اند به سختی می‌توانند پرونده‌ای را دریافت کنند.

فریمانی از اهداف خود برای راه‌اندازی سایت داد‌پرداز «dadpardaz.com» می‌گوید: هدف ما این بود که بتوانیم مشکلات مردم در زمینه مسائل حقوقی را کاهش و دسترسی وکلا را به دریافت پرونده افزایش دهیم. البته در این مسیر و راه‌اندازی این نرم‌افزار مشکلات و موانعی بسیاری بر سر راه داشتیم که توانستیم آن‌ها را حل کنیم. در حال حاضر حدود ۱۱۰هزار نفر در ماه وارد سایت ما می‌شوند و از خدمات رایگانی همچون پرسش و پاسخ، مقالات راهنمای حقوقی، مشاوره‌های تلفنی و ... استفاده می‌کنند. این سایت برای اولین بار در خراسان رضوی توسط شرکت ویرادادپرداز آتیه پندار راه‌اندازی شد. در کشور نیز جزء چهار تیم اولی هستیم که این سایت را راه‌اندازی کرده ایم.

مدیرعامل شرکت ویرادادپرداز آتیه پندار ادامه داد: با توجه به اینکه تازه وارد پارک علم‌وفناوری خراسان شده ایم، تا حد زیادی توانسته ایم خدمات لازم و مورد نیاز برای راه‌اندازی و معرفی سایت دادپرداز را از پارک دریافت کنیم.