Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

سامانه ارزیابی ریسک ابتلا به ویروس کرونا در سازمان ها ایجاد شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت پیشگامان دنیای کوارتز، عضو پارک علم و فناوری خراسان موفق به تولید پلتفرمی شد که با آن، ریسک ابتلا به کرونا در سازمان های مختلف را از ۲۵ منظر مورد بررسی قرار داده و ارزیابی می کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ این سامانه یک سامانه تخصصی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست است که علاوه بر ارزیابی‌های بین المللی از سال ۲۰۰۸ در شرکت های مختلف ایرانی، در ابعاد سازمانی مختلف تست شده است.

دکتر محمد سعید ترابی مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک در این تیم استارت آپی و طراح سامانه اندازه گیری ریسک در مجامع عمومی گفت: این سامانه را اکنون در زمینه ارزیابی میزان ریسک کرونا تغییر دادیم تا بتوانیم با اندازه گیری ریسک یک سازمان، شرکت و… از ابتلای افراد در آن محیط جلوگیری کنیم.

در حال حاضر دانشگاه الزهرا از این سامانه جهت اندازه گیری ریسک کرونادر سطح اعضای دانشگاه به صورت پایلوت استفاده می‌کند تا ابتلای کارکنان، دانشجو و اعضای هیئت علمی به کرونا را مدیریت کند؛ همچنین این سامانه در بخشی از پرسنل شرکت آبفای تهران نیز در حال استفاده در پرسنل ستادی و میدانی است.

اکنون این سامانه را به صورت رایگان در اختیار هیئت‌های عزاداری قرار داده ایم تا احتمال ابتلا به بیماری افراد با ظاهر سالم را پیش از ورود به هیات مشخص کنند.

مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک با تاکید بر اینکه این سامانه ریسک میزان ابتلا به بیماری را مشخص می‌کند، بیان کرد: در واقع متوسط احتمال بیماری توسط سامانه اعلام می‌شود؛ این سامانه ارزیابی‌های مختلف را با استفاده از تحلیل‌های مختلف به مدیران و کارکنان سازمان اعلام می‌کند.

به گفته ترابی، همچنین با ستاد مقابله با کورنا صحبت‌هایی داشتیم که بتوانیم در همه سازمانها از این سامانه استفاده کنیم تا قبل از ورود به فصل پاییز بتوانیم سازمان‌ها را از مخاطرات مجموعه‌های خود مطلع کرده و پیشگیری لازم در خصوص این بیماری در سطح سازمان‌ها را به عمل آورند.

این تیم استارت آپی، سامانه خود را در دوشنبه‌های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کردند.