Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:
شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور و دانش بنیان گفت: این بازدید سبب سنگین‌تر شدن مسئولیت ما و به کارگیری تمام تلاشمان در راستای حمایت از این شرکت‌ها شده است. همانگونه که شهرداری در کلیه امور پیشرو است، در این زمینه نیز باید گام اول را برداشته و به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان؛ امروز یکشنبه ۱۶شهریور ماه پارک علم‌وفناوری خراسان، میزبان آیدا مهربان «معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد» و هئیت همراه به منظور بازدید از شرکت‌های فناور و نوآور بود.
دکتر آیدا مهربان به اتفاق شوشتری، مشاور وی و کریمی، مدیرکل آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری از شرکت‌های دانش بنیان ایمن موج توس، اتوماسیون اداری حسیب، بهپویان امین منتظر و آرشام صنعت بازدید کردند.
بعد از اتمام بازدید‌، طی نشستی دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان ضمن معرفی شرکت‌های فناور و دانش بنیان این پارک، اظهار کرد: در پارک علم‌وفناوری خراسان بیش از چهار هزار و ۵۰۰نفر مشغول فعالیت هستند که متوسط سنی آن‌ها زیر ۳۰ سال است و ۸۰ درصد آن‌ها  دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا هستند.
وی افزود: در پارک بیش از ۳۵۰ شرکت وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ شرکت دانش‌بنیان و ۲۶۰ شرکت فناور می باشند. وی از جمله حوزه‌های فعالیت شرکت های حاضر در نشست را شهر هوشمند، مدیریت شهری، جلوگیری از ویروس کرونا عنوان کرد که فعالیت و محصولات چشم‌گیری ارائه داده اند.
قنبری در حوزه مقابله با کرونا، «شرکت‌‌های دانش‌بنیانی همچون ایمن موج، دایاموز و شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان (مسیریاب نشان)»، در حوزه شهر هوشمند «شرکت محتوا پردازان هشتم، آی شیعه، دید برتر پارس اطلس» و در حوزه مدیریت شهری شرکت پالایش قیر زرین و دیگر شرکت‌های مراکز رشد فرهنگی و فناوری اطلاعات و ارتباطات را معرفی و محصولات فناورانه آن‌ها را ارائه کرد.
آیدا مهربانی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به توان، استعداد، ظرفیت و گستردگی موجود در شرکت‌های مذکور اظهار کرد: این بازدید سبب سنگین‌تر شدن مسئولیت ما و به کارگیری تمام تلاشمان در راستای حمایت از این شرکت‌ها شده است. همانگونه که شهرداری در کلیه امور پیشرو است، در این زمینه نیز باید گام اول را برداشته و به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند.
وی درخصوص راه‌اندازی کارخانه نوآوری در مشهد ادامه داد: این کارخانه با مساحت تقریبی ۱۲ هزار هکتار در حال ساخت بوده و هدف از ایجاد آن استقرار شرکت‌های دانش بنیان است. شورای اسلامی شهر مشهد لایحه ساخت این پروژه را ابلاغ و به زودی مصوب خواهد کرد، که در آینده سبب همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر میان دانشگاه فردوسی، کارخانه نوآوری و پارک علم و فناوری خواهد شد.