Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت ژینو گستر رایان توس خبرداد؛
تولید کاغذهای گیاهی از گل زعفران

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت ژینو گستر رایان توس عضو پارک علم و فناوری خراسان گفت: از گلبرگ های گل زعفران کاغذ گیاهی تولید کرده ایم که مزیت عمده آن تخریب‌پذیری سریع در محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، الهه منوچهری‌راد درخصوص تولید کاغذهای گیاهی از گلبرگ زعفران اظهار کرد: حدود پنج سال است که در زمینه ساخت کاغذهای گیاهی فعالیت می‌کنیم. برای ساخت کاغذها از گل گیاهان دارویی به ویژه گل‌زعفران استفاده کرده‌ایم.

وی افزود: در سال ۹۵ با یک ایده استارتاپی فعالیت خود را آغاز کردیم. از همان ابتدا دغدغه ما در زمینه معضلات زیست محیطی منطقه تربت‌حیدریه به‌خصوص بر روی گلبرگ زعفران بود. بر همین اساس گل زعفران را جمع آوری کردیم و طبق بررسی انجام شده در یک سری آزمایش‌هایی، توانستیم این گل را به یک مزیت زیست‌محیطی تبدیل و از آن کاغذ گیاهی تولید کنیم.

مدیرعامل شرکت ژینو گستر رایان توس درخصوص مزیت رقابتی تولید کاغذ گیاهی، عنوان کرد: متریال جدید بسته‌بندی این کاغذ از ضایعات گیاهی و مواد زیستی تخریب پذیر تهیه شده است که حدود ۹۰ روز زمان لازم است تا این نوع کاغذ از محیط زیست حذف شود.

منوچهری‌راد با اشاره به اینکه در بازاریابی این محصول توانسته اند شرکت سحرخیز را جذب کنند، تصریح کرد: این شرکت قصد دارد موادغذایی خود را در داخل کاغذهای شرکت ژینو ارائه دهد. همچنین بیشتر کاغذهای شرکت ما قرار است در بسته‌بندی ارگانیک زعفران استفاده شود.

وی با اشاره به این که این شرکت عضو مرکز رشد فناوری تربت حیدریه پارک علم‌وفناوری خراسان است، گفت: تمام مشاوره‌هایی که در این زمینه به ما داده می‌شد نقش اصلی و ویژه‌ای در موفقیت ما داشته است. با توجه به اینکه تمام بازار کشورهای اروپایی به سمت محصولاتی پیش می‌رود که تخریب‌پذیری زودتری داشته باشند، ما نیز برای ادامه روند فعالیت خود و موفقیت بیشتر خواستار ارائه تسهیلات بیشتر درخصوص گسترش کار هستیم.

منوچهری‌راد پشتکار را مهمترین مسئله برای رشد ایده خود دانست و گفت: از جوانان هم سن و سال خود می‌خواهم برای رسیدن به هدف خود پشتکار جدی داشته باشند. ما نیز بعد از پنج سال بالاخره به نتیجه ای که می‌خواستیم رسیدیم.