Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


IASP به استفاده از مفهوم هوش تجاری (BI) و داشبورد مدیریتی طراحی شده در پارک خراسان واکنش نشان داد.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز مدیرت برنامه ریزی و توسعه سیستم ها؛ در پی طراحی داشبورد مدیریتی در مرکز رشد جامع پارک خراسان جهت سهولت در نظارت بر شرکت های فناور مرکز، IASP (انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری) با تگ کردن عنوان  (IASP - International Association of Science Parks and Areas of Innovation) در ذیل پست مربوطه، از انجام این کار ابراز رضایت کرده و ان را یک کار ارزشمند نامید.

خانم Alicia Shelley، مسئول مدیریت دانش Director Knowledge Management & Partnerships at IASP)  IASP)، استفاده از این سیستم را یک کار مفید نامید و از طراحی کامل، دقیق و همه جانبه آن ابراز خرسندی کرد. وی همچنین نحوه ی تعریف شاخص های بکار رفته را یک کار اصولی نامید.

ایشان ضمن معرفی آن به اعضای فناور IASP، اظهار امیدواری کرد تا سایر پارک های دنیا نیز بتوانند با توجه به شاخص های اختصاصی خود سیستمی مشابه این سیستم طراحی و پیاده سازی نمایند.

 

آقای حامد شجاع طراح و مجری پیاده سازی داشبورد طراحی شده عنوان کرد , استفاده از هوش تجاری (BI) علاوه بر تسهیل در نظارت بر شاخص های عملکردی شرکت های فناور نظیر:

- نظارت بر روند فروش شرکت ها

- میزان وام های پراختی به شرکت ها

- نظارت بر مدت استقرار شرکت ها در مرکز

-نظارت بر مصوبات شورای پذیرش و ..... 

در یافتن شاخص های بهره ورانه نظیر یافتن روند فناوری منطقه

- پیدا کردن علل شکست/ موفقیت شرکت ها و ....    نیز بکار می رود.