Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت اطلس پرتو پویش پاژ:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت اطلس پرتو پویش پاژ که به تازگی در پارک علم و فناوری خراسان پذیرش شده است، گفت: هزینه‌ پایلوت کمپرسور CNG حدود دو‌ میلیارد است، در صورتی که خرید نمونه مشابه آن در حدود هشت میلیارد قیمت دارد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، محمد افکن‌پور مدیرعامل شرکت اطلس پرتو پویش پاژ، که به تازگی در پارک علم و فناوری خراسان پذیرش شده است اظهار کرد: شرکت ما در زمینه صنعت نفت، گاز و انرژی و در تلاش برای ارائه محصولی با عنوان "کمپرسور "CNG فعالیت می کند که ثبت اختراع آن انجام شده و در طی جلسه‌ای که با مدیر طرح CNG کشور داشتیم، تصمیم بر این شد که نمونه‌ پایلوت آن ساخته و ‌نصب شود.

وی افزود: هزینه‌ای که برای این نمونه پایلوت باید در نظر بگیریم حدود دو‌ میلیارد تومان است، در صورتی که خرید نمونه مشابه آن در حدود هشت میلیارد تومان قیمت دارد. البته شایان ذکر است که در حال حاضر به دلیل تحریم، این نمونه کمپرسورها وارد ایران نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت اطلس پرتو پویش پاژ ادامه داد: در اواسط انجام پروژه با شیوع بیماری کرونا و همچنین رشد ارز مواجه شدیم که این اتفاق باعث شد پروژه به تعویق بیفتد. در حال حاضر مشکلات تا حدی رفع شده و پروژه به زودی به اتمام خواهد رسید و گزارش‌های لازم در این خصوص را به پارک علم‌وفناوری خراسان ارائه خواهیم کرد.

افکن‌پور با بیان اینکه از پارک خواستاریم برای نتیجه‌بخشی بهتر این محصول ما را همیاری کند، گفت: حمایت معنوی پارک و تضمین آن‌ها برای فروش این محصول برای ما حائز اهمیت است. در همین راستا حسن منتظر ‌‌تربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و نیز کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی محصول ما را تایید کردند و بنا به قولی بعد از ساخت محصول از آن استفاده خواهند کرد. بر همین اساس از پارک می‌خواهیم برای تحقق قول‌های داده شده ما را حمایت کنند.

وی‌گفت: هدف ما از تولید محصول این است که بتوانیم در این شرایط تحریم روی پای خود بایستیم و‌ کمبودهای جامعه را جبران کنیم. این کمپرسور مزیت های زیادی دارد. به عنوان نمونه حداقل ۲۰ درصد انرژی را در خود ذخیره می‌کند، مشکلات و مسائل کمپرسورهای جدید را ندارد و می‌تواند آن‌ها را رفع و رجوع کند. همچنین سیستم این کمپرسور هیدرولیک است و با توجه به شرایط آب‌وهوایی ایران ساخته می‌شود و از همه مهم‌تر که هزینه تمام شده این طرح بسیار کم است.