Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیا:
روابط دادوستدی خود را با ایران ادامه خواهیم داد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیا گفت: کشور افغانستان دادوستد‌های تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مختلف را با ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر عبدالنصیرعلمیار در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری خراسان اظهار کرد: ما سفرهای زیادی به ایران و به شهرهای مشهد، بیرجند، کرمان اصفهان و... داشته‌ایم و در این مدت نتایج خوبی دریافت نمودیم.

وی افزود: از اینکه با پارک علم‌وفناوری خراسان تفاهم‌نامه‌‌ همکاری منعقد کردیم خوشحالیم، زیرا از این پس اموال و کالاهای درجه یک به دست ما خواهید رسید. این اتفاق، دستاورد خوبی برای ما و کشور ایران خواهد داشت.

 

۳۰میلیون دلار برای بستن قردادهایی با ایران در اختیار داریم

رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیا ادامه داد: تاکنون سرمایه‌گذاران کشور ما با پاکستان دادوستد داشتند و از این پس با ایران وارد روابط تجاری خواهیم شد. اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری زون شرق حدود ۳۰میلیون دلار در اختیار ما قرار داده است تا بتوانیم قردادهایی را با ایران منعقد کنیم.

علمیار با اشاره به اینکه روی تفاهم‌نامه‌هایی که امضا کرده‌ایم کارخواهیم کرد، گفت: نمایشگاه‌هایی در افغانستان دایر خواهیم کرد و از کشور ایران دعوت به عمل می‌آوریم تا بتوانیم خط تولید بیشتری بین خود و ایران ایجاد کنیم. این داد و ستد تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مختلف را با ایران ادامه خواهیم داد.