Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اولین دستگاه كيسه‌گيری بذر سيب‌زمينی همراه با سامانه محلول پاشی را ساختم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مخترع دستگاه کیسه‌گیری بذر سیب زمینی همراه با سامانه محلول پاشی گفت: با این اختراع ۳۰درصد مصرف سم‌ را کاهش داده و ضدعفونی بهینه بذر به‌ درستی انجام می‌شود و در عین حال می‌توان نتیجه بهتری از کاشت بذر داشت.

امیر محمد امینیان، کارشناس ارشد مهندسی مکانیک در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم‌وفناوری خراسان درخصوص اختراعات خود اظهار کرد: حدود چهار سال پیش توانستم دستگاه كيسه‌گيری بذر سيب‌زمينی همراه با سامانه محلول پاشی را بسازم که در این‌ مسیر، مجموعه خزایی و‌ سردخانه فریمان کمک شایانی داشتند و حدود چهار سال پیش ۲۵میلیون تومان برای ساخت این دستگاه سرمایه‌گذاری کردم. در حال حاضر مجموعه خزایی از این دستگاه استفاده می‌کند.

وی درخصوص علت ساخت دستگاه سم‌پاش بذر سیب‌زمینی این چنین گفت: مصرف سم‌ را تا ۳۰ درصد کاهش دادم و توانستم همراه با ضدعفونی بهینه بذر، نتیجه بهتری از کاشت بذر را دریافت کنم. اکنون دستگاه‌هایی که برای کاشت سیب‌زمینی وجود دارد سطح پوست محصول را نمی‌تواند ضدعفونی کند، اما این دستگاه سطح بذر را کاملا پوشش و کیسه‌گیری را بدون آسیب به بذر انجام می‌دهد. بعد از سالیان متوالی، زمین به دلیل کشت مداوم دچار  آلودگی می‌شود، این دستگاه زمین و بذر را ضدعفونی می‌کند و کیفیت زمین و محصول را افزایش می‌دهد. همچنین این دستگاه می‌تواند بالای ۴۰ تن بذر را ضدعفونی و‌ کیسه‌گیری کند.

امینیان ضمن تشکر از پارک‌‌ علم‌و‌فناوری خراسان و این‌که در تمام مدت برای اثبات و تجاری‌سازی محصول خود در کنار او‌ بوده‌اند، گفت: پارک منابعی در اختیار من قرار داد تا بتوانم از ساخت دستگاه خود دفاع و تفاوت دستگاه را با دستگاه‌های موجود بیان کنم. همچنین از پارک می‌خواهم تا فضایی را فراهم کند تا مخترعین بتوانند دور هم‌جمع شوند و با هم تبادل نظر کنند تا بتوانند ایده‌های خود را با هم ترکیب و کمک بیشتری به صنعت کشور داشته باشند. همچنین در ادامه مسیر برای بازاریابی محصول خود به فضایی نیاز دارم تا بتوانم مزایای دستگاه خود به کشاورزان نشان دهم.

اولین دستگاه پاستوريزاتور شير گوساله و سریع‌ترین پاستوریزه­ کننده کند در ایران

امینیان در ادامه گفت‌‌‌وگو از اختراع دوم خود که دستگاه پاستوريزاتور شير گوساله است، گفت: این دستگاه برای گاوداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گاوداری‌ها، گوساله بعد از تولد از مادر جدا می‌شود، بنابراین شیری که باید تغذیه کند حتما باید پاستوریزه باشد.

نمونه‌هایی از این دستگاه در بازار موجود است، اما مصرف آب بالایی دارد.

وی بیان کرد: سیستم دستگاهی که اختراع کرده‌ام دارای موج خنک‌کنندگی است و هیچ آبی دور‌ریزی ندارد. همچنین در نمونه‌های خارجی برای پاستوریزه کردن پنج ساعت زمان لازم است که دستگاه من در مدت یک‌ساعت و ده دقیقه می‌تواند شیر را پاستوریزه کند.

امینیان با بیان اینکه «برای پاستوریزه کردن شیر از دو روش تند و کند استفاده می‌شود»، عنوان کرد: روش تند در کارخانه‌ها انجام می‌شود که می‌تواند در عرض چهار ثانیه عملیات پاستوریزه کردن شیر را انجام دهد، اما برای پاستوریزه کردن شیر گوساله نباید از روش تند استفاده کرد، زیرا یکسری میکرو ارگانیسم‌های مفید شیر از بین می‌برد. بنابراین از روش کند استفاده می‌شود که دمای آن ۱۰درجه پایین‌تر و مدت زمان طولانی‌تری برای پاستوریزه کردن لازم است. دستگاه من سریع‌ترین پاستور ریزه کننده کند است که قابلیت شست‌وشوی خودکار و آلارم را دارد که در دستگاه‌های دیگر موجود نیست و قیمت آن نصف نمونه خارجی است.