Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مرکز توسعه فناوری پارک خراسان در مرکز شماره یک فنی‌ و حرفه‌ای راه اندازی شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر مرکز توسعه کسب و کار پارک علم‌ و فناوری خراسان گفت: با مرکز شماره یک اداره کل آموزش فنی و‌حرفه‌ای استان تفاهم‌نامه‌ای جهت تقویت و توسعه زیست بوم فناوری استان منعقد نموده‌ایم که به این منظور مرکز توسعه فناوری پارک علم و فناوری خراسان در محل مرکز شماره یک اداره کل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان راه اندازی شد.

سیدایمان شریعتی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار پارک‌علم‌وفناوری در این خصوص اظهار کرد: در سال ۹۸ پارک علم‌وفناوری خراسان در راستای ماموریت خود جهت تقویت و توسعه زیست بوم فناوری استان و استفاده از ظرفیت‌های تخصصی موجود در دستگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی، تفاهم نامه‌ای با اداره کل آموزش فنی و‌حرفه‌ای استان منعقد نمود تا زمینه ارتباط بیشتر متخصصان و مهارت‌آموزان این مجموعه با شرکت‌های فناور و دانش بنیان فراهم کند.

شریعتی با اشاره به اینکه مدیرکل و مدیران سازمان آموزش فنی و‌حرفه‌ای استقبال خوبی از این پیشنهاد برای استفاده از ظرفیت ساختمان آموزشی واقع در مرکز شماره یک این سازمان داشتند، ادامه داد: با توجه به تامین زیرساخت‌‌های استقرار برای شرکت‌های فناور، موقعیت این ساختمان مورد توجه پارک علم‌وفناوری خراسان قرار گرفت. به همین منظور از ابتدای سال جاری، برنامه‌ریزی و تعاملات بین ما قوت گرفت و در نهایت این ساختمان با ۱۵۰۰مترمربع زیربنا توسط تیم عمرانی پارک برای استقرار شرکت‌های فناور حوزه ICT مورد تعمیر و آماده‌سازی قرار گرفت.

شریعتی بیان کرد: از ابتدای مهرماه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حوزه ICT که حضور در مراکز داخل شهر برای آن‌ها دارای اهمیت است، می‌توانند در ساختمان مرکز شماره یک سازمان فنی‌حرفه‌ای واقع در میدان تلویزیون طبق مقررات پارک مستقر گردند. همچنین حضور شرکت‌های فناور در کنار ظرفیت تخصصی کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، اساتید و مهارت‌آموزان در شبکه‌سازی و توسعه زیست‌بوم فناوری نقش مهمی ایفا خواهد نمود.

شریعتی گفت: امیدواریم این مدل تعامل ایجاد شده بتواند به عنوان یک الگوی مناسب در راستای هم‌افزایی اعضای شبکه فناوری استان و حتی کشور مورد توجه قرار گیرد و بتوانیم با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود در تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی، زمینه ظهور و بروز شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان را بیش از پیش فراهم آوریم.