Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

هوش تجاری (BI) در خدمت مدیریت بهینه مراکز رشد واحدهای فناور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر مرکز رشد فناوری جامع درباره‌ی استفاده از مفاهیم هوش تجاری (BI)در پایش مراکز رشد و شرکت‌های فناور اظهار کرد: با این رویکرد به‌راحتی می توان بر روند رشد شرکت‎ها و عوامل موثر در ارزیابی آن‌ها نظارت داشت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری جامع، مهندس سید موسی سیادتی در این گفت‌و‌گو به تشریح چگونگی عملکرد سیستم نظارت و ارزیابی که در قالب داشبوردهای مدیریتی تدوین شده است پرداخت و اذعان کرد: با رویکرد جدید می‌توان به‌راحتی بر روند رشد شرکت‌ها و عوامل موثر در ارزیابی آن‌ها نظارت داشت.

سیادتی ادامه داد: در این سیستم سعی بر آن بوده است تا با کمک مجموعه ای از ابزارها و فرایندها، به جمع آوری داده های خام پرداخته و بتوان آن‌ها را به اطلاعاتی معنادار در جهت تصمیم‌گیری بهتر برای ارائه خدمات به شرکت‌های فناور تبدیل کرد.

وجود اطلاعات کامل از 17 سال فعالیت مرکز رشد فناوری جامع و تحلیل آن‌ها نتایج بسیار مفیدی از جمله روند تقاضای پذیرش در حوزه های مختلف در سال های اخیر، میزان موفق بودن کسب‌و‌کارها در حوزه های مختلف، علل موفقیت و شکست شرکت‌ها، مدت زمان واقعی حضور شرکت‌ها در مرکز، میزان استفاده هریک ازشرکت‌ها از تسهیلات و حمایت‌ها و ... را مشخص می نماید که بدون شک در  تدوین سیاست‌گذاری‌های آتی مرکز درخصوص حمایت‌های موثرتر از شرکت‌ها، می‌تواند نقش ویژه ای داشته باشد.

همچنین با استفاده از داده‌های موجود، شناسنامه عملکردی برای هر شرکت تحت پوشش ایجاد شده که تمام فعالیت آن‌ها در طی حضور در مرکز رشد، پایش و مورد بررسی قرار گرفته و براساس میزان عملکرد و نیاز شرکت، به ارائه مشاوره‌های مورد نیاز و خدمات مختلف اقدام می‌گردد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که زمینه استفاده سایر پارک‌ها و مراکز رشد نیز از چنین سیستم‌هایی فراهم شده تا بتوانیم با عارضه‌یابی و تحلیل کامل عملکرد مراکز رشد و شرکت‌های فناور در جهت توسعه فناوری و حمایت از فناوران و نوآوران کشور، گام‌های موثرتری برداشت.