Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس پارک علم و فناوری خراسان:
مدیریت موفق هزینه ها و درآمدها، حاصل توازن ناشی از بودجه ریزی عملیاتی

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


حجت الاسلام والمسلمین قطبی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق و جمعی از علمای حوزه علمیه در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش‌بنیان، ضمن تحسین فعالیت‌های چشمگیر مدیریت هزینه‌ای پارک علم و فناوری خراسان در سال‌های اخیر، از مدیریت هزینه‌ها و درآمدها در پارک خراسان به عنوان یک اقتصاد واقعی یاد کردند که از حالت نمایشی خارج شده و به طور ماهرانه‌ای مدیریت شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، علمای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه ظهر سه شنبه 8 مرداد 1399 از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش بنیان آن بازدید کرده و با مسئولین این پارک به گفت و گو نشستند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان در ابتدا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد دانش بنیان گفت: در شرکت های دانش بنیان، اقتصاد بر دانش پیشی گرفته است.

دکتر رضا قنبری اظهار کرد: هر تغییری که باعث ایجاد ارزش افزوده شود و بتوان سهم خود را در این ارزش به دست آورد، نوآوری نامیده می شود. اقتصاد دانش بنیان درواقع نوع خاصی از دانش است که ارزش افزوده ایجاد می کند و وقتی این اقتصاد در حوزه نوآوری وارد شود، بسیار حائز اهمیت می شود. قنبری پارک های علم و فناوری را شاهد این گفته ها دانست.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: در پارک خراسان 4500 نفر در 350 شرکت پارک و در حوزه های مختلف تکنولوژی با شناوری بالا مشغول به فعالیت هستند که متوسط سنی آن ها 30 سال و 85 درصدشان لیسانس به بالا هستند. این در حالی است که دولت به ازای ایجاد هر شغل در شرکت های فناور و دانش بنیان پارک های علم و فناوری، تنها 4 میلیون تومان هزینه می کند.

وی باتوجه به حدود دو دهه تجربه پارک علم و فناوری خراسان، وظیفه پارک را شبکه کردن و آشنایی و آگاهی برای شرکت های فناور و دانش بنیان عنوان کرد.

وی گفت: ما در پارک خراسان سعی کرده ایم که پارک را کمی شبیه یک شرکت ببینیم تا بتوانیم هزینه ها و درآمدها را به شیوه ملموس تری مدیریت کنیم. وی فرمایش مقام معظم رهبری را در اجرای بوجه ریزی عملیاتی یادآور شد و موفقیت پارک خراسان در مدیریت هزینه ها و درآمدها را حاصل توازن ایجاد شده ناشی از بودجه ریزی عملیاتی بیان کرد. همچنین اشتراک گذاری دانش با نهادهای خصوصی را مهم دانست.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق ضمن تحسین فعالیت های چشمگیر مدیریت هزینه ای پارک علم و فناوری خراسان در سال های اخیر، از مدیریت هزینه ها و درآمدها در پارک خراسان به عنوان یک اقتصاد واقعی یاد کرد که از حالت نمایشی خارج شده و به طور ماهرانه ای مدیریت شده است.

علمای دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به حوزه علوم انسانی و فرهنگ در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت حوزه علمیه، خواستار تبادل تجربیات پارک علم و فناوری خراسان در راستای رشد و شکوفایی نوآوری و جذب نخبگان در این زمینه شدند و استفاده از دانش و تجربه انباشته پارک خراسان را بستر مناسبی درجهت رونق نوآوری در حوزه علمیه دانستند. همچنین تجربه پارک خراسان در راه اندازی مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت را الگوی موفقی از فعالیت در حوزه علوم انسانی و فرهنگی عنوان کردند.

شایان ذکر است علمای دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در پایان از شرکت های دانش بنیان آهار شرق، بهپویان امین منتظر و کارن افزار بازدید و از نزدیک با دستاوردهای آن ها اشنا شده و همچنین درخصوص نحوه شروه به کار و هسته اولیه این شرکت ها در آغاز، به گفت و گو نشستند.