Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

هر ساله بیش از ده هزار ساعت، آموزش و مشاوره به شرکت‌ها ارائه می‌شود

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مسئول واحد آموزش و‌مشاوره پارک علم ‌و فناوری خراسان گفت: آموزش از مهم‌ترین خدماتی است که پارک به شرکت‌های مستقر ارائه می‌دهد. امروزه در مقایسه با گذشته محیط کسب وکارها پیچیده، پویا و بسیار رقابتی شده است. افراد در راه‌اندازی شرکت، سازماندهی تیم، ورود به بازارهای جدید و تأمین منابع مالی و ... با مجموعه‌ای از تصمیم گیری‌ها مواجه هستند و این واحد آموزش‌های لازم را به آنان ارائه می‌دهد.

زهرا خسروی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: «واحد آموزش ومشاوره» از سال 88 با هدف توانمندسازی شرکت‌ها و هسته‌های تحقیقاتی در پارک ایجاد شد و بنده به‌‌عنوان کارشناس آموزش ومشاور از سال 93 در این واحد مشغول فعالیت هستم.

وی افزود: آموزش از مهم‌ترین خدماتی است که پارک به شرکت‌های مستقر ارائه می‌دهد. امروزه در مقایسه با گذشته محیط کسب وکار پیچیده، پویا و بسیار رقابتی شده است. افراد در راه‌اندازی شرکت، سازماندهی تیم، ورود به بازارهای جدید و تأمین منابع مالی و ... با  مجموعه‌ای از تصمیم گیری‌ها مواجه هستند و این واحد آموزش‌های لازم را به آنان ارائه می‌دهد. 

مسئول واحد آموزش و‌مشاوره پارک علم‌وفناوری خراسان در خصوص‌ نحوه‌ی آموزش‌ها، عنوان کرد: آموزش‌ها به صورت کارگاهی و طبقه‌بندی برای واحدهای نوپا، درحال رشد و رشدیافته انجام می‌شود. شرکت‌ها و هسته‌های فناور در بدو پذیرش مجموعه‌ای از دوره‌های مرتبط با توسعه کسب‌و‌کار را می‌گذرانند. هزینه‌های این آموزش‌ها از محل بسته‌های حمایتی پارک قابل تامین‌ است. همچنین با همکاری کارگزاران در بخش آموزش، امکان ارائه آموزش در محل شرکت و برنامه‌ریزی اختصاصی برای آن‌ها وجود دارد. 

هر ساله بیش از  ده هزار ساعت آموزش و مشاوره به شرکت‌ها ارائه می‌شود

خسروی با اشاره به این‌که در این واحد، پنج کارگزار خدمات آموزشی را ارائه می‌دهند، گفت: شرکت‌هایی همچون اندیشه پژوهان ادیب، رشدانا و موسسه راهبردی بشرا پژوه خدمات آموزشی واحدهای مستقر در مشهد را به‌عهده دارند. همچنین شرکت فروغ گناباد به شرکت‌های مرکز رشد گناباد و شرکت فرهیختگان صنعت به مرکز رشد نیشابور خدمات آموزشی ارائه می‌دهند. هر ساله نزدیک به ده هزار ساعت آموزش به شرکت‌ها ارائه داده می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در واحد آموزشی حدود ۲۰ نفر به‌عنوان مشاور مشغول فعالیت هستند. این مشاوران در حوزه‌های حقوقی، مناقصات مالی، مالیاتی، بیمه، بازرگانی و صادرات، گمرک، بازاریابی و فروش، هویت‌بصری، دیجیتال مارکتینگ، سئو و ... پاسخگوی نیازها و سوالات شرکت‌های مستقر در پارک هستند. 

منتورها مدیران شرکت‌های موفق و بزرگ کشور هستند

خسروی گفت: برای شرکت‌های متقاضی، منتورهای باتجربه در نظر گرفته شده‌ است که در مسیر رشد و توسعه شرکت نقش به‌سزایی دارند. این منتورها مدیران شرکت‌های موفق و بزرگ کشور هستند. در این واحد تلاش بر این است تا از متدها و نظام‌های جدید آموزشی استفاده شود تا گره‌های ذهنی مدیران را برطرف و آن‌ها را در حل مشکلات کسب وکار توانمند سازد.