Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت دنیای هوشمند آوا:
ما توانسته‌ایم هزینه هوشمندسازی ساختمان را کاهش دهیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت دنیای هوشمند آوا، عضو پارک علم و فناوری خراسان، تولید‌کننده نرم‌افزار و سخت‌افزار هوشمند صنعتی و ساختمانی گفت: خوشبختانه ما توانسته‌ایم نمونه‌هایی ارائه دهیم که سبب شود هزینه هوشمندسازی ساختمان از ۷۰۰ دلار به حدود بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار کاهش یابد.

مهدی شیدائی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت دنیای هوشمند آوا عضو مرکز رشد فناوری گناباد پارک علم‌ و فناوری خراسان است. این شرکت متشکل از نخبگان پر تلاش ایرانی است که از سال ۸۴ در زمینه‌های برق، تاسیسات، الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت خود را آغاز نمود و توانست در خرداد ماه سال ۹۹ در پارک علم‌ و فناوری خراسان پذیرش شود.

وی با اشاره اینکه شرکت دنیای هوشمند آوا متشکل از تیم های مکانیک، الکترونیک و IT است، افزود: این شرکت، تولید‌کننده نرم‌افزار و سخت‌افزار هوشمند صنعتی و ساختمانی، مناسب برای مکان‌هایی همچون ساختمان‌های اداری دولتی و خصوصی، کارخانه‌های تولیدی و صنعتی، ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، گلخانه هوشمند، مانیتورینگ و اینترنت اشیاء، طراحی، تجهیز، ساخت و اجرای مانیتورینگ دیتاسنترها و... می باشد.

شیدایی با بیان اینکه «نرم‌افزار‌های ارائه شده توسط شرکت، در کاهش هزینه‌ها مثمرثمر بوده و قابلیت‌های بهتری نیز دارد»، ادامه داد: با توجه به وجود تحریم‌ها و مشکلات ایجاد شده در کشور در زمینه  ورود و خروج قطعات، خوشبختانه ما توانستیم نمونه‌هایی ارائه دهیم که سبب شودهزینه هوشمندسازی از ۷۰۰دلار به حدود بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار کاهش یابد. همچنین با ساخت مبدل‌‌‌هایی، ایزوی‌ مدنظر برای سازمان‌ها و شرکت‌های را متقاضی فراهم سازیم.

مدیرعامل شرکت دنیای هوشمند آوا با اشاره به اینکه تجهیزات این شرکت راهکار مناسبی جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی و سوخت ارائه داده و مطابق با استانداردهای روز دنیا پیش رفته است، گفت: محصولاتی با نام تجاری ovio ارائه داده‌ایم که به صورت چند زبانه است. نمونه‌ای از این محصول را به کشور لهستان فرستاده‌ایم و برای آن بازار لازم را ایجاد کرده‌ایم. قصد داریم با کشور امارت و همچنین با کشورهای غربی همچون کانادا، وارد مذاکره شویم و شرایطی را فراهم آوریم تا مشکلاتی که در زمینه دریافت نقدینگی وجود دارد را حل کنیم و بتوانیم بازاری را در آن کشورها ایجاد و قطعات خود را ارسال نماییم. در ایران نیز در شهرهایی همچون رشت، اهواز، کیش و کرمانشاه نمایندگی داریم.

وی خاطرنشان‌کرد: در سیستم‌های خانگی توانسته‌ایم کنترل کلیه تجهیزات از قبیل سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی، روشنایی، پرده‌، کنترل‌شیرهای آب و گاز، سیستم‌های صوتی و تصویری و موتور‌خانه‌ها را پوشش دهیم. همچنین در سازمان‌ها و ارگان‌های اداری تمامی سیستم‌های آن‌ها، هوشمندسازی و قابلیت کنترل دارند.

برای مراکز کشاورزی مانیتورینگ آنلاین جهت مشخص نمودن وضعیت جوی، کنترل آبیاری،سمپاشی و ... آماده کرده‌ایم و پلتفرمی برای کنترل سیستم گلخانه‌ها ارائه داده‌ایم.

شیدایی تاکید کرد: همچنین توانسته‌ایم پروژه مانیتورینگ دیتاسنتر DCIM را انجام و خدمات آن را ارائه دهیم. در این پروژه اطلاعاتی از قبیل دما، رطوبت و کلیه اطلاعات و پارمتر‌های اندازه‌گیری برق، اطلاعات و وضعیت بانک خازنی، یو پی اس‌ها، ترانس‌های برق، دیزل ژنراتورها و مواردی اختصاصی برای دیتا سنتر افرانت را ثبت و راه‌اندازی کنیم.

وی در خصوص برنامه و هدف‌های آینده شرکت دنیای هوشمند آوا گفت: تلاش خواهیم کرد تا بر روی لیست تهیه شده‌ای از تجهیزات و محصولات مورد نیاز کشور و مردم که باعث جلوگیری از خروج ارز شود، کار کنیم و ما بر روی بازگشت سرمایه  تمرکز کرده‌ایم. همچنین قصد داریم بخش صادرات خود را تقویت کنیم.

شیدایی با اشاره با اینکه شرکت‌ ما جزء تازه وارد‌ها در پارک علم و فناوری خراسان ست، گفت: از پارک علم ‌و فناوری خراسان خواستاریم تا هرچه زودتر ما را به شرکتی دانش‌بنیان و پیشتاز ارتقا دهند. فضایی در اختیار ما قرار دهند که بتوانیم تجهیزات خود را به‌روز کنیم و نیروی انسانی با مهارت‌های بالا را آموزش دهیم. همچنین از لحاظ مالی تا حدودی پشتوانه ما باشند تا بتوانیم دستگاه‌هایی را تهیه نماییم که تمام تجهیزات سخت‌افزاری را خود شرکت تولید کند، که این امر در اشتغال‌زایی نیز کمک‌ کننده است.