Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت هوشمندسازان نوین ارتباطات بینالود:
استفاده از طب سنتی با تکنولوژی روز دنیا

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت هوشمندسازان نوین ارتباطات بینالود عضو مرکز رشد فناوری نیشابور پارک علم و فناوری خراسان گفت: نرم‌افزار «دکتر بارتر» دارای هوش مصنوعی است که در حوزه سلامت راه‌اندازی شده و توسط کارشناسان و مشاوران مجرب به سوالات افراد در خصوص طب‌سنتی پاسخ می‌دهد.

طب سنتی مجموعه‌ای از علوم نظری و علمی است که در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های جسمی و روحی به ما کمک می‌کند. این طب در ایران تقریبا قدمت ۳۰۰۰ ساله‌ای دارد و کتاب‌های سنتی ابن‌سینا و ذکریای رازی، قریب به ۵۰۰ سال است که در دانشگاه‌های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس می‌شود. اصول طبابت در طب سنتی بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه است که با شناسایی سردی و گرمی مزاج فرد می‌توان بیماری را شناسایی و درمان کرد.

در حال‌حاضر شرکت هوشمندسازان نوین ارتباطات بینالود توانسته‌ است نرم‌افزاری راه‌اندازی کند که افراد با پر کردن پرسشنامه‌هایی که ربات در اختیار آن‌ها می‌گذارد، می‌تواند سردی و گرمی مزاح آن ها را تشخیص و در درمان بیماری کمک‌کننده باشد.

در این خصوص با بهزاد دربهشتی، مدیرعامل شرکت هوشمندسازان نوین ارتباطات بینالود گفت‌وگویی داشتیم، وی اظهار کرد: این شرکت در سال ۹۷ عضو پارک علم‌ و فناوری خراسان‌ در مرکز رشد فناوری نیشابور شد و توانست در زمینه بازاریابی هوشمند به ‌عنوان نرم‌افزار «دکتر بارتر هوشمند» فعالیت خود را آغاز کند. این نرم‌افزار دارای هوش مصنوعی است که در حوزه سلامت راه‌اندازی شده و توسط کارشناسان و مشاوران مجرب به سوالات افراد در خصوص طب‌سنتی پاسخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه «این مدل نرم‌افزار برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شده است»، افزود: بارتر به معنی همبستگی و‌ ارتباطات دوطرفه است. محتوای این نرم‌افراز با توجه به نیاز روز مردم و براساس مزاج شناسی افراد تنظیم شده است. ابتدا فرد پرسشنامه‌ای را پاسخ می‌دهد و براساس پاسخ‌ها ربات می‌تواند مزاج را تشخیص دهد که در حدود ۹۵درصد، تشخیص درست است. بعد از طی این مراحل ربات همیشه با فرد همراه خواهد بود و بعد از آن ربات پیشنهاداتی در جهت بهبود به او می‌‌دهد.

دربهشتی با اشاره به اینکه خوشبختانه از نرم‌افزار «دکتر بارتر هوشمند» استقبال بی‌نظیری شده است، ادامه داد: سعی کردیم ممتد تعریف شده‌ای در زمینه ارتباط با مشتری اجرا کنیم که بتوانیم بین افراد و مشاوران رابطه‌ای برقرار کنیم که فرد بتوانند به راحتی مسائل و مشکلات خود را در اختیار مشاوران قرار دهد و از همه مهم‌تر فرد با اطمینان کامل بیشتری همراه این نرم‌افزار باشد.

مدیرعامل شرکت هوشمندسازان نوین ارتباطات بینالود با اشاره به اینکه قصد داریم برای آینده طب‌سنتی را با تکنولوژی روز دنیا پیش ببریم، ادامه داد: تصمیم برآن است که ربات بارتر را با توجه به برنامه‌‌های پیش‌بینی شده به‌گونه‌ای تجهیز کنیم که خروجی آن، نصب این نرم‌افزار بر روی گوشی موبایل و دریافت پیشنهادات از سمت ربات براساس لوکیشن، موقعیت و نوع آب‌وهوایی که دارند، باشد. همچنین قصد داریم از این پس ربات به‌صورت ۲۴ ساعته در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

وی با بیان تشکر و قدردانی از حمایت‌های پارک‌علم‌ و فناوری خراسان از آن‌ها، ادامه داد: در طی جلساتی و مشاوره‌هایی که با مسوولان پارک علم ‌و فناوری داشتیم، سبب شد سمت و‌ سوی فعالیت ما صحیح‌تر پیش رود. همچنین به‌واسطه پارک توانستیم با افراد و شرکت‌‌های مختلفی آشنا شویم و امید داریم در کار خود با سرعت بیشتر و چشم‌گیرتری پیش رویم.