Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

استعداد فرزند شما را کشف می‌کنیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل خانه هوش و خلاقیت کودک و نوجوان شریف گناباد گفت: خانه هوش و خلاقیت در مرکز رشد گناباد پارک علم‌ و فناوری خراسان مستقر است که در زمینه‌های افزایش تفکر خلاق، استعدادیابی، استعدادپروری و انجام مطالعات در زمینه خلاقیت و کارآفرینی فعالیت می‌کند و می‌تواند استعداد فرزند شما را کشف کند.

همه انسان‌ها برای هدف خاصی آفریده شده‌اند و با کمک گرفتن از مهارت‌ و یا همان استعداد‌‌یابی فردی در طول عمر، موظف می‌شوند تا هر روز وضع دنیا و زندگی خود را بهتر از روز قبل کنند. شاید شما هم مانند بسیاری از افراد نمی‌دانید در انجام چه کار‌هایی استعداد دارید و یا برایتان سوال است که اصلا چگونه می‌توانید استعدادهای خود را پیدا کنید؟

بنابراین بهتر است بدانید یکی از رموز موفقیت فرزندان شما کشف استعداد او‌ است. فرزند شما ممکن است در رشته ورزشی یا هنری استعداد داشته باشد که شما فکر آن را نمی‌کردید. پس بهتر است قبل از هر چیزی برای فرزندان خود شرایطی مهیا کنید تا بتوانند استعداد خود را کشف کنند. برای شناخت استعداد فرزندان خود می‌توانید به خانه‌های هوش و خلاقیت کودک و نوجوان مراجعه کنید.

در این خصوص با نسیم سلطانخواه، مدیرعامل خانه هوش و خلاقیت کودک و نوجوان شریف گناباد گفت‌و‌گو کردیم. وی درخصوص فعالیت شرکت در زمینه شناخت استعداد دانش‌آموزان اظهار کرد: در سال ۹۸ خانه هوش و خلاقیت کودک و نوجوان در مرکز رشد فناوری گناباد فعالیت خود را آغاز کرد. فعالیت کلیدی این خانه شامل هوش و خلاقیت، افزایش تفکر خلاق، استعدادیابی، استعدادپروری، انجام مطالعات در زمینه خلاقیت و کارآفرینی است. استعدادیابی بر روی گروه سنی ۳ تا ۱۸ سال انجام می‌شود.

 

آموزش نقاشی را به بازی و سرگرمی تبدیل کرده‌ایم

وی گفت: بهترین دوره‌ استعدادیابی و ایجاد خلاقیت خانه هوش و خلاقیت که منحصرا متعلق به خانه ماست دوره لذت نقاشی است که در این دوره توانسته‌ایم آموزش نقاشی را به بازی و سرگرمی تبدیل کنیم و از آموزش خشک نقاشی خارج شویم.

 

تمامی‌دوره‌های ما براساس بازی محوری است

سلطانخواه ادامه می‌دهد: همچنین دوره‌های چرتکه، رباتیک، سازه‌های ماکارانی، مهندسی خلاقیت و... را ارائه می‌هیم که هر کدام به یک زمینه هوشی مربوط و متناسب با هوش دانش‌آموزان و افزایش آن طراحی شده است. تمامی‌دوره‌های ما براساس «بازی محوری» و متناسب با سن، جنسیت، شخصیت، توانمندی و هوش فرزند است. تیم‌ ما متشکل از دکتر‌های روان‌شناسی، کارشناسان علوم تربیتی و ... می باشند که متناسب با رشته‌ای که دانش‌آموز کار می‌کند، هستند.

وی درخصوص همکاری خانه هوش و خلاقیت با موسسات دیگر عنوان می‌کند: شرکت‌هایی که ما با آن‌ها همکاری می‌کنیم شامل شرکت دانش‌بنیان گـروه لکو ایران که از شرکت‌های مرکز رشد دانشگاه صنعت شریف و شرکت دکتر هروی «دانشمند کوچولو» که جزو شرکت‌های پارک علم ‌و فناوری خراسان است، می باشد. خانه هوش و خلاقیت، دفتر آموزشی در مرکز رشد فناوری گناباد دارد که به کانون فرهنگی هنری آموزش ‌و پرورش، پژوهش‌سراها و ... در محدوده گناباد خدمات و دوره‌های آموزشی ارائه می‌دهد.

 

نحوه استعداد‌یابی دانش‌آموز با شرکت در جشنوارهای خانه هوش و خلاقیت

مدیرعامل خانه هوش و خلاقیت کودک و نوجوان شریف گناباد با اشاره به این‌که در دانش آموزان جشنواره‌های استعدادیابی ما شرکت می‌کنند و از آن‌ها تست استعدادیابی مانند وکسلر  و گاردنر گرفته می‌شود و نتیجه به ‌صورت کارنامه در اختیار والدین قرار می‌گیرد، ادامه داد: برای دانش‌آموزان و والدین آن‌ها جلسات مشاوره گذاشته و آن‌ها را از نوع استعداد فرزند خود آگاه می‌کنند. سپس برای آن‌ها برنامه‌های آموزشی خاص گذاشته می‌شود و آن‌ها را وارد دوره‌های تکمیلی خواهند کرد. در ادامه این روند، بسته به تمایل والدین «منتور استعدادیابی» نیز برگزار خواهیم کرد که براساس آن نوع استعداد و مسیر استعداد‌یابی دانش‌آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی گفت: هدف و برنامه‌های ما گسترش فعالیت و آموزش دانش‌آموزان با متد «Meditation Game» یا همان بازی محوری است.

وی در پایان اظهار کرد: پارک علم ‌و فناوری خراسان برای رسیدن به موفقیت ما کمک‌های شایانی داشته و توانسته‌ایم از مشاوره‌ها و برنامه‌های پارک به نحواحسن استفاده نماییم.