Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر توسعه تجاری شرکت ساینا پردازش گسترش شرق خبر داد؛

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر توسعه تجاری شرکت ساینا پردازش گسترش شرق گفت: این سامانه درخصوص کشف موبایل‌های سرقتی و مفقودی برای قوه قضاییه، حدود ۴ میلیارد تومان کاهش هزینه به دنبال داشته و زمان رسیدگی توسط کارشناسان قوه قضاییه را ۹۵ هزار ساعت کاهش داده است.

بهروز فتح آبادی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت ساینا پردازش گسترش شرق (همیاب ۲۴) در سال ۹۴ با ایده محوری ردیابی کالاهای دیجیتال مفقودی و سرقتی با اخذ رتبه دوم در اولین رویداد کار‌آفرینی استارتاپ ویکند نیشابور، در مرکز رشد فناوری نیشابور پذیرش و فعالیت خود را آغاز نمود.

وی افزود: این شرکت با راه‌اندازی سامانه همیاب 24 توانست با استعلام و ردیابی گوشی، تبلت و لپ‌تاپ سرقتی و مفقودی در کشور را ردیابی نماید. این سامانه مورد حمایت معاونت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم قوه ‌قضاییه و با همکاری اپراتورهای مخابراتی، اصناف و کلانتری‌های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، راه‌اندازی شده است.

فتح‌آبادی با بیان اینکه «این سامانه با ارائه قابلیت "استعلام رجیستری گوشی" و "استعلام سرقتی گوشی تبلت و لپ‌تاپ" گامی موثر در راستای پیشگیری از وقوع جرم در حوزه خرید و فروش دستگاه‌های دیجیتال برداشته است»، ادامه داد: شهروندان می‌توانند شماره سریال کالای دیجیتال گمشده و سرقتی خود را به سامانه همیاب ۲۴ وارد کنند. این اطلاع‌رسانی در کمترین زمان و‌ با حداقل هزینه امکان‌پذیر است و در تمام ۲۴ ساعت شبانه‌‌روز امکان ردیابی وجود دارد.

مدیر توسعه تجاری شرکت ساینا پردازش گسترش شرق درخصوص مزایای این سامانه، گفت: اطلاع‌رسانی سریع و همگانی، کاهش هزینه و گستردگی جغرافیایی اطلاع رسانی، بررسی دقیق خرید کالای دیجیتال و کاهش تاثیرات اجتماعی خرید کالاهای دیجیتال شبهه‌دار از جمله مزایای این سامانه به شمار می‌روند.

وی بیان کرد: حدود ۳۵ درصد موبایل‌های سرقتی و مفقودی توسط این سامانه کشف شده است. همچنین اصناف با دسترسی به بانک سامانه همیاب ۲۴ از کالاهای سرقتی آگاهی خواهند داشت. سال گذشته این سامانه در خصوص کشف موبایل‌های سرقتی و مفقودی برای قوه قضاییه حدود ۴ میلیارد تومان کاهش هزینه و زمان رسیدگی توسط کارشناسان قوه قضاییه را ۹۵ هزار ساعت کاهش داده است. همچنین این سامانه با ۳۸۰ دادگستری و ۲۰۰۰ کلانتری در کشور همکاری دارد.

فتح‌آبادی ادامه داد: پارک علم ‌و فناوری خراسان در طی نامه‌نگاری‌هایی که با ارگان‌های مختلف داشت، سبب شد تا با قوه قضاییه، پلیس و اصناف ارتباط برقرار کنیم. همچنین کمک‌های معنوی و مشاوره‌هایی که دریافت نمودیم در روند رشد ما بسیار موثر بود. کلاس‌های آموزشی در حوزه بازاریابی دیجیتال و ... نیز جلوی بسیاری از معضلات را برای ماگرفت.