Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

دزدگیر آدرس‌پذیر سیم‌کارتی، ۹۶ آدرس در حافظه خود جای می‌دهد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل نگین الکترونیک صنعت داتیس عضو مرکز رشد فناوری گناباد پارک علم و فناوری خراسان گفت: نرم‌افزار سیستم اعلام سرقت آدرس‌پذیر ‌هوشمندی طراحی کرده‌ایم که با نصب بر روی گوشی‌های هوشمند، ۹۶ آدرس را به ‌صورت مجزا و به زبان فارسی نام‌گذاری می‌کند.

سلمان رمضانی بیدختی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت نگین الکترونیک صنعت داتیس فعالیت خود در زمینه تولید سیستم‌های حفاظتی هوشمند آغاز کرد و توانست اولین محصول خود به‌ عنوان «دزدگیر آدرس‌پذیر سیم‌کارتی» را ارائه دهد. در سال ۹۸عضو پارک علم‌ و فناوری خراسان در مرکز رشد فناوری گناباد شد.

وی افزود: این دزدگیر سیم‌کارتی دارای ۳ زون آدرس‌پذیر است و برای هر زون تنها نیاز به ۳ رشته سیم است که در نتیجه کابل‌کشی برای فواصل طولانی آسان و مقرون به صرفه خواهد بود. این سیستم دارای یک نرم‌افزار طراحی شده ویژه‌ای است که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب و ۹۶ آدرس را به‌صورت مجزا و فارسی نام‌گذاری می‌کند.

رمضانی با بیان این‌که «این سیستم برای اماکن با متراژ بالا مانند سازمان‌ها، ادارات، منازل با تعداد اتاق‌های بالا و... مورد استفاده قرار می‌گیرد»، ادامه داد: جریان مصرفی سنسور PIR این سیستم کمتر از ۳ میلی‌آمپر است و در فواصل طولانی (حتی بیشتر از ۵۰۰ متر) مشکل آفت ولتاژ ندارد. علاوه بر ساخت سیستم اعلام سرقت آدرس‌پذیر، سنسورهایی حرکتی آدرس پذیر که مکمل این سیستم هستند نیز توسط خود ما تولید می‌شود، زیرا اگر به غیر از این سنسورها از سنسور دیگری استفاده شود، آدرس‌پذیری نخواهد داشت.

مدیرعامل نگین الکترونیک صنعت داتیس گفت: این محصول را به کشور افغانستان و عراق صادر کرده ایم که مورد استقبال خوبی واقع شده است. همچنین در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، رشت، کرمانشاه و یزد نمایندگی افتتاح کرد‌ه‌ایم. تلاش ما این است که بتوانیم صادرات را افزایش دهیم. همچنین قصد داریم در آینده میزان تولید و تنوع محصول خود را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: پارک علم ‌و فناوری خراسان در زمینه دریافت مجوز، اخذ پروانه، ایجاد فضای مناسب، بهره‌برداری، تولید، سرعت بخشیدن به روند کاری و رسیدن به بازار هدف بسیار مثمرثمر عمل کرده است.