Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اولین جلسه پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان، با پذیرش کافه بازار تشکیل شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان گفت: در ۱۹ آذر ماه، اولین جلسه پردیس ICT در پارک علم ‌و فناوری خراسان تشکیل شد و شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان «هولدینگ کافه‌‌ بازار»، به عنوان بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت دانش‌بنیان در حوزه ICT در کشور، پذیرش شد.

مهندس علی جاهدی در گفت‌‌گو با روابط عمومی پارک علم‌وفناوری خراسان اظهارکرد: با توجه به ظرفیت ارزشمند شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان در حوزه ICT خراسان و با وجود ۱۸ سال بهر‌ه‌مندی از حمایت‌های پارک علم ‌و فناوری خراسان، پردیس ICT توانست با ساختاری جدید و با هدف ایجاد هم‌گرایی، هم‌افزایی و توانمند‌سازی در حوزه شرکت‌های نوپا، در حال رشد، رشد یافته و بزرگ در حوزه ICT در خراسان شکل بگیرد.


وی با بیان اینکه «حدود ۷۰ شرکت‌ در این پردیس مشغول فعالیت هستند» افزود: چشم‌انداز این پردیس در ۵ سال آینده ایجاد بستری‌‌سازی مناسب، شناسایی و جذب بیش از ۳۰۰عضو تخصصی در حوزه ICT است.


در ۱۹ آذرماه اولین جلسه پذیرش در ساختار جدید پردیس ICT پارک علم‌ و فناوری خراسان تشکیل شد.
جاهدی عنوان کرد: در این جلسه سه شرکت زیر در این پردیس پذیرش شده‌اند: 
1-    شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (شعبه مشهد) «هلدینگ کافه‌‌ بازار» که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکتهای دانش‌بنیان در حوزه ICT در کشور شناخته شده است. 
2-    شرکت الماس کاوان جاذبه دانش، به عنوان فعال در حوزه بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، که استارتاپ زایشی از شرکت دانش‌بنیان و باسابقه اکسیر یارانه صبا میباشد، 
3-    و در نهایت شرکت پردازش‌های هوشمند ناوش به عنوان شرکت فعال در حوزه فناورهای مالی و راهکارهای هوشمند کشور 


مدیر پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان گفت: امید داریم با تلاشی که در مجموعه این پردیس برای ایجاد ظرفیت‌های شبکه‌سازی انجام می‌دهیم و همچنین همکاری که بین شرکت‌های ICT صورت می‌گیرد، بتوانیم زمینه‌ساز ایجاد و توسعه شرکت‌های توانمند ICT در کشور و نقش آفرینی آن‌ها در منطقه خاورمیانه باشیم.