Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

دومین روز از برگزاری تالارهای گفت‌و‌گوی مجازی هفته پژوهش:
تجربه فرهنگ هوشمند با ایجاد فضاها و رویدادهای هم‌آفرینی در محیطی آزمایشگاهی میسر خواهد شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دومین روز از برگزاری تالارهای گفت‌و‌گوی مجازی هفته پژوهش با برگزاری سه تالار گفت‌و‌گو، تحت عنوان‌های "آموزش مهارت اشتغال و کارآفرینی مهارت بنیان"، "تیم سازی و هم‌آفرینی ‌"، "نقش غذاهای فراسودمند در بحران های پاندمی" شب گذشته در دانشگاه فردوسی مشهد به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، در دومین روز، سه تالار و پنل گفت‌وگو برگزار شد. در نخستین نشست مهندس افشین رحیمی به عنوان سخنران، محمد کرامتی‌نسب و گلرخ افتخاری در مقام کارشناس تحت عنوان "آموزش، مهارت، اشتغال و کارآفرینی مهارت بنیان"  در حوزه کارآفرینی به گفت‌وگو نشستند.

دومین تالارهای گفت‌و‌گوی مجازی هفته پژوهش تحت عنوان "تیم‌سازی و هم‌آفرینی" با حضور سروش باغبان و سینا عطایی در مقام کارشناس برگزار شد و نوید فلاحت در این گفت‌وگو به عنوان سخنران اظهار کرد: تکرار مکررات برخی از راه حل‌های سنتی برای حل مسائل سنتی چیزی است که من به آن تاکید دارم، زمانی که ما به تخصص‌های مشابه محدود می‌شویم اساسا نتایج مشابه نیز بدست می‌آوریم و به معنی این است که دچار تکرار شده‌ایم، به همین دلیل است که سال‌ها محصولات نوآوری را خلق می‌کنیم که مشابه هم هستند.

وی افزود: ما چه در حوزه فناوری و یا در حوزه رویدادها، محصولات و صنایع خلاق به شدت در حال انجام کارهای مشابه هستیم که تنها با تغییرات جزئی با رفتارها و روش‌هیا غلط به تولید و مصرف مشابه تن داده‌ایم. در همین راستا اما می‌توانیم با کنار هم قرار دادن تخصص‌های مختلف به خرد جمعی نظام‌مند شده و راه‌حل‌های متفاوت برسیم و به صورت پیشرو عمل کنیم.

فلاحت در خصوص اینکه با چه ابزاری می‌توان به سمت رفتارهای هوشمند برای حذف، جذب و ساخت بستر فناوری و هوشمندی در شهر و یا جوامع رسید، تشریح کرد: زمانی که از جامعه اسمی به میان می‌آِید ما با فرهنگ مرزی بین جوامع قائل می‌شویم. زمانی که در ایران از فرهنگ صحبت می‌شود افراد احساس می‌کنند که تنها رویدادهای فرهنگی و یا هنری مانند خوشنویسی، موسیقی و ... مد نظر است اما فرهنگی که در بحث هوشمندی باید تبیین شود چیزی است که ما باید از قبل آن را تجربه کنیم.

وی عنوان کرد: این تجربه تنها با ایجاد فضاها و رویدادهای هم‌آفرینی که تلاش می‌کند فرهنگ را شبیه‌سازی کند تا افراد بتوانند در محیط آزمایشگاهی با آن پیش روند، میسر خواهد شد.

همچنین دکتر ابوالفضل پهلوانلو، معاون پژوهشی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در سومین نشست نمایشگاه مجازی تحت عنوان "نقش غذاهای فراسودمند در بحران‌های پاندمی" در خصوص دلایل تکرار پاندمی‌ها در دوره‌های مختلف و نقش غذا در بحران‌های پاندمی با دکتر راضیه نیازمند به گفت‌وگو نشست.

دکتر پهلوانلو در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پاندمی دیگری رخ دهد؟ اظهار کرد: این مورد باید به چند فاکتور اشاره کرد که اولین عامل زنجیره تامین غذاست و هنوز نتوانسته‌ایم ایمنی غذا را فراهم کنیم. دومین مورد مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتک‌ها است به این معنی وقتی که روند رو به رشد تولید و توسعه آنتی‌بیوتیک‌ها را شاهد هستیم و این طنگ خطر است و بحران در اینجا آغاز می‌شود. سومین مورد نیز در مورد تخریب زیستگاه‌ها و ارتباط بیش از حد حیوانات با انسان‌ها است که این خود به یک چالش تبدیل شده که ارتباط با حیوانات مختلف باعث انتقال بیماری‌های ناشناخته از حیوانات به انسان‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: مورد بعدی که جزو فاکتورها به حساب می‌آید بحث سهولت رفت‌وآمدها است که این اتفاق باعث شیوع بیشتر پاندمی‌ها خواهد شد؛ در بررسی پاندمی کرونا نیز متوجه می‌شویم که این بیماری تمام فاکتورهای گفته شده را با خود همراه دارد.